Samsung’un akıllı saati Galaxy Gear’ı 4 Eylülde düzenleyeceği etkinlikte tanıtacağını açıklamasının ardından gözler Güney Koreli şirketin en büyük rakibi durumunda olan Apple’a çevrildi. iWatch olarak anılan bir akıllı saat projesi üzerinde çalıştığı bilinen şirketin bu yeni şekillenecek pazara Samsung’un arkasından giriş yapması neredeyse kesinleşirken, şirketin iWatch’u piyasaya sürmesinin 2014’ün ikinci yarısını bulabileceği ifade edildi.

apple-iwatch-240513

CIMB Group tarafından yayınlanan analize göre, önümüzdeki yılın ikinci yarısında satışa sunulacak iWatch’un ABD’deki satış fiyatı 149 ila 229 dolar arasında değişecek. iWatch’un müşteriler tarafından bir iPod muadili olarak tercih edileceğini beliren CIMB Group analisti, 2014’te toplam 63.4 milyon iWatch sevkiyatı gerçekleştirilmesini beklediğini sözlerine ekledi. Apple’ın iWatch projesini mümkün olduğunca hızlı bitirmek için özel bir ekip oluşturduğu ve danışman alımları gerçekleştirdiği bir süredir teknoloji dünyasında konuşuluyor. Bu çabanın Apple’a akıllı saat pazarına daha erken girme fırsatı sunup sunmayacağını görmek içinse biraz daha beklemek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Apple'ın iOS 12 ile ekleyeceği yeni emoji karakterleri

İlgili >> DigiTimes

1 YORUM

  1. akıllı telefon pazarı doyum noktasını yakalayınca artık akıllı saatleri allayıp pullayıp sanki ihtiyaçmış gibi satacaklar

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz