Apple’ın iPhone 5S ve 5C’yi duyurduğu etkinlikte yeniden ayağa kalkmasında son derece önemli bir rol oynayan taşınabilir medya oynatıcısı iPod’u tabiri caizse ”pas geçti”. Şirketin son olarak geçtiğimiz yıl yenilediği iPod için bir yenileme işlemine gitmemesi cihazın geleceğine dair soru işaretlerini biraz daha artırdı.

ipod-touch-5g-inceleme-00013

iPod için herhangi bir yeniliğe gidilmemesi Apple ürünlerinin giderek daha yüksek standartlara göre şekillenmeye başladığı biçiminde yorumlanırken, özellikle iPhone için gereken finansmanı sağlayamayan öğrenciler için iPod’un önemli bir seçenek olduğuna dikkat çekildi ve iPhone 5 ile iPhone 4’ün sonlandırılmasıyla birlikte iPod touch fiyatının aşağıya çekilebileceği belirtildi. M7 hareket işlemcisi ve buna bağlı olarak gelen Nike+ Move gibi uygulamalar için de iPod touch ve iPod nano’nun önemli kullanım alanları olabileceği düşünülüyor. Apple’ın ilerleyen dönemlerde iPod serisi için bir yenileme işlemine gidip gitmeyeceği merakla bekleniyor.

İlgili >> Pocket-lint

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Apple polislerin iPhone'ların güvenliğini aşmasını engelleyecek

2 YORUMLAR

  1. apple ipodları 2 yılda bir duyuruyor ve daha çok s değilde yeni bir tasarıma geçtiği zamam mesela ipod touch 4. nesil iphone 4 ile ipod touch 5. nesil ise iphone 5 ile yayınlandı

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz