Apple iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın Türkiye fiyatlarını açıkladı

iphone x iphone 8 iphone 8 plus

Apple iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın Türkiye satış fiyatlarını web sitesi üzerinden açıkladı. Aslında dün Turkcell sayesinde iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın Türkiye fiyatları hakkında bir fikir sahibi olmuştuk. Şimdi birinci elden de resmi fiyat bilgisini elde etme imkanı bulduk.

Tabii ki, en dikkat çekici olan iPhone X’un fiyatı. Apple’ın iPhone’un 10. yılına özel olarak çıkardığı ve “geleceğin telefonu” nitelendirmesini yaptığı iPhone X’un 999 dolardan başlayan ABD fiyatı bile yurt dışında bir hayli konuşulmuştu. ABD fiyatı bu kadar yüksek olan bir telefonun Türkiye fiyatının 6000 TL’den aşağı olmayacağı söyleniyordu ki, bu beklentiler ve tahminler doğru çıktı.

Apple’ın web sitesine göre, iPhone X’un 64 GB kapasiteli versiyonu 6099 TL’lik fiyat etiketine sahip olacak. 256 GB kapasiteli versiyon için de 6899 TL’lik fiyat belirlendi.

iPhone X’un modelleri ve fiyatları Apple tarafından listelenmeye başladı. Ancak telefonun Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı hâlâ netlik kazanmadı. iPhone X, 3 Kasım’da yurt dışına piyasaya çıkıyor. Ön siparişleri de 27 Ekim’de alınmaya başlanacak.

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Türkiye fiyatları da resmileşti

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın Türkiye fiyatları da Apple’ın web sitesinde yer aldı. Fiyatlar Turkcell’in dün web sitesinden duyurduğu fiyatlara göre iPhone 8’de 50 TL, iPhone 8 Plus’ta ise 100 TL daha yüksek görünüyor.

iPhone 8’in 64 GB’lık seçeneği 4199 TL’ye, 256 GB’lık seçeneği ise 4999 TL’ye satılacak.

iPhone 8 Plus’ta ise 64 GB ve 256 GB’lık seçenekler için sırasıyla 4799 TL ve 5599 TL’lik fiyatlar belirlendi.

Apple 20 Ekim’den itibaren web sitesinden iPhone 8 ve iPhone 8 Plus siparişlerini almaya başlayacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...