Ana Sayfa Mobil Apple iPhone nano'yu ABD dışında çıkarabilir

Apple iPhone nano’yu ABD dışında çıkarabilir

iphone-nano-case-252-x-188AmTech şirketinde analist olarak çalışan Brian Marshal’ın yorumlarına göre Apple dedikodu konusu olan iPhone nano’yu ilk önce ABD dışında piyasaya çıkarabilir. Bu küçük ve düşük maliyetli cihaz Macworld’de ortaya çıkmasa da, Marshal iPhone nano’yu yakın zamanda görebileceğimize inanıyor. Ancak AT&T bu donanımı test etmediği için cihazın ilk olarak ABD dışında piyasaya çıkarılabileceği konusunda görüş belirtiyor.

Marshal iPhone nano’nun ilk olarak Çin’de piyasaya çıkabileceğini düşünüyor. Bu düşüncesinin dayanak noktası ise bu cihazı Çin’de satması konusunda Apple’a gelen büyük baskı. Ancak bu tür bir girişim Apple’ın karakterine ters düşecek bir hareket olur. Çünkü şirket yeni bir ürün çıkardığında bunu ilk olarak ABD’de piyasaya sunuyor. Şimdiye kadar Apple bütün iPhone tanıtımlarını yıl ortasında gerçekleştirdi ve sadece küçük bir ürün bölümü 2008’in başında tanıtıldı.

Yine de, China Mobile Apple’ı gizli gizli Çin pazarına girme konusunda ikna etmeye çalışıyor. Bu durumda Apple’ın iPhone’un mevcut 3G standardı HSPA’yı Çin’in yerel 3G protokolü TD-SCDMA ile değiştirmesi gerekiyor.

İlgili Haber – IBTimes.com

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

14,327BeğenenlerBeğen
11,801TakipçilerTakip Et
4,834TakipçilerTakip Et
38,696AboneAbone Ol

İNCELEMELER