Apple iPhone çentiğinin boyutunu 2019’da değiştirebilir

Apple iPhone X ile birlikte iki yıl boyunca kullanabileceği ayrıntılı ürün şablonları hazırlamıştı. Şirketin 2019’da bazı büyük değişiklikler yapması ve ekran üzerindeki çentiğinin boyutunu hatırı sayılır ölçüde küçültmesi bekleniyor.

Ünlü duyumcu Ben Geskin, iPhone Xs ve iPhone Xs Max‘in çıkışından birkaç gün önce Apple’ın önümüzdeki yıl piyasaya süreceği iPhone modellerinde de 5.8 ve 6.5 inç ekran boyutlarını kullanabileceğini belirtmişti. Ancak ekran çentiğinin küçülmesiyle birlikte kullanıcılara sunulan ekran alanının büyümesi muhtemel görünüyor. Buna ek olarak, Geskin tarafından paylaşılan taslak görüntüler de muhtemel tasarım konusunda fikir edinmeyi sağlıyor.

Geskin tarafından paylaşılan görsellerin Apple’ın planlarını ne ölçüde yansıttığı bilinmiyor. Ancak paylaşılan görsellerde çentiğin fazlasıyla küçülmüş olması dikkat çekiyor. Çentiğin neredeyse yarı yarıya küçülmüş olması nedeniyle Apple’ın True Depth kamera sistemini yerleştirmek için ciddi bir mesai harcayabileceği düşünülüyor.

Apple kısa vadede ekran üzerine çentik yerleştirmekten vazgeçmeyecek gibi görünüyor. Bu nedenle şirketin en azından çentiğin boyutunu küçültmesi sevindirici bir hamle olarak değerlendirilebilir. Yine de, çentiğin son zamanlarda bazı Android cihazlarda görülen gözyaşı damlası formatı kadar küçük olmayacağı düşünülüyor.

Apple iPhone ailesinin en yeni üyeleri iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XR‘yi geçtiğimiz hafta tanıtmıştı. iPhone Xs ve iPhone Xs Max, bugün itibarıyla belli ülkelerde raflardaki yerini alıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...