Apple iPhone 8 için 10’dan fazla farklı prototip hazırladı

apple iphone 8iPhone 8 henüz ufukta bile görünmüş değil. Ancak cihaz için dedikodu kazanı uzun süredir kaynıyor. Bu kazanın altına en son odun atan ise The Wall Street Journal oldu. Gazetede yer alan habere göre, Apple iPhone 8 için 10 farklı prototip hazırladı. Bu prototiplerden birinde kavisli OLED ekranın bulunduğu söyleniyor.

The Wall Street Journal’da yer alan habere göre, Apple bileşen tedarikçilerinden ince OLED panellerinin üretimini artırmalarını ve Samsung’unkinden daha yüksek çözünürlüklü ekranlar geliştirmelerini istedi. Örneğin, Samsung Galaxy S7 edge’de 2560 x 1440 piksel çözünürlüklü kavisli ekran bulunuyor. Apple’ın bu çözünürlüğün üstüne çıkma arzusu kulağa epey çılgınca geliyor.

Bu kavisli ekranlardan bazılarının Samsung Display tarafından üretilmiş olabileceği söyleniyor. Samsung, Apple’ın en önemli bileşen tedarikçilerinden biri olduğu için bu duruma pek de şaşırmamak gerekiyor. Güney Koreli şirket, hali hazırda iPhone 7’de kullanılan belleklerin de üretimini gerçekleştirmişti.

Kavisli ekranlı model, Apple’ın iPhone 8 için hazırladığı 10’dan fazla prototipin sadece biri. Cupertino merkezli şirketin kavisli ekran konusundaki kararı henüz netleşmişe benzemiyor. Ancak kavisli ekranlı iPhone 8’in teknoloji dünyasında heyecan uyandıracağını söylemek pek yanlış olmayacaktır.

Apple iPhone 8 kavisli ekran sebebiyle selefinden daha yüksek bir fiyat etiketi taşıyabilir

Kavisli OLED ekran tercihi, iPhone 8’i seleflerinden daha pahalı satılan bir cihaza dönüştürebilir. Kavisi OLED panellerinin standart IPS LCD panellerine kıyasla daha pahalı olması bile böyle bir öngörüde bulunmak için yeterli oluyor. Bugüne kadar çıkan dedikodular ışığında 5.5 inç iPhone’un kavisli versiyonunun üretilmesi muhtemel görünüyor.

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...

Sony PS5 için ilk beta sürümünü yayınladı, beklenen M.2 SSD desteği geliyor

Sony'nin PS5 sistem yazılımı beta programı bugün uygulanmaya başlıyor. Beta sürümü uzun zamandır beklenen M.2 SSD yuvasına erişim de sağlıyor. İlk PS5 beta sürümü...

Huawei P50 ve Huawei P50 Pro tanıtıldı; işte özellikleri

Haftalarca ve hatta aylarca süren bekleyişin ardından, Huawei nihayet Huawei P50 serisinin duyurusunu gerçekleştirdi. Yeni cihazlar, daha önce sızıntılarda gördüğümüz gibi dairesel bir kamera...