Apple ilk 3 günde 10 milyon iPhone 6 ve iPhone 6 Plus sattı

 

iphone-6-iphone-6-plus

Apple iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın ilk üç günde 10 milyon satış rakamına ulaştığını açıkladı. Bu rakama ön satışın ilk 24 saatinde verilen 4 milyon siparişin de dahil olduğu belirtildi. Apple’ın yeni iPhone stoklarının tükenme geleneği iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile de devam ederken, üretimde yaşanan sıkıntıların iPhone 6 stoklarını olumsuz etkilemiş olabileceği konuşuluyor.

Apple’ın geçtiğimiz yıl piyasaya çıkardığı iPhone 5s ve iPhone 5c ilk üç günde 9 milyon satmıştı. Apple’ın çeyrek sonuçları açıklanana dek iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın satış performansı konusunda daha fazla detay vermesi beklenmiyor. Geleneklerine bağlı kalan Apple, 10 milyonluk satış rakamının iPhone 6 ve iPhone 6 Plus arasındaki dağılımı konusunda bilgi vermedi.

Stoklarda yaşanan sıkıntılara rağmen iPhone satışlarının güçlü bir ivme kazandığını söylemek yanlış olmayacaktır. Halihazırda Apple’ın çevrim içi mağazasında iPhone 6 Plus için 3 ila 4 haftalık bir teslimat süresi veriliyor. iPhone 6’nın tedariğinde de sıkıntılar yaşansa da, iPhone 6’yı bulmanın daha kolay olduğu ifade ediliyor. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus önümüzdeki cuma günü aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 17 ülkede daha satışa sunulacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine amiral gemisi telefonları kadar önem...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...