Apple iPhone 14’ün ekranı için BOE’ye yeniden şans verebilir

Apple iPhone 14 serisinin OLED ekran panelleri için Çinli üretici BOE ile anlaşmıştı. Ancak mayıs ayında bu anlaşmanın akıbeti hakkında bazı sorular gündeme gelmişti. BOE’nin ekran devre tasarımında değişikliğe gitmesi nedeniyle Apple’ın siparişini askıya aldığı iddia edilmişti.

Güney Kore kaynaklı yeni bir habere göre, Apple BOE’nin örnek panellerini yeniden değerlendiriyor. Bu yeniden değerlendirmenin sonucunda şirketin büyük ölçekli bir sipariş verebileceği belirtiliyor.

Konuyu yakından takip eden kaynakların verdiği bilgiye göre; eğer Apple’dan yeşil ışık gelirse, BOE temmuz ve ağustos aylarında maksimum kapasitede OLED panel üretimi yapmaya çalışacak.

Apple iPhone 14 serisinde kullanılacak OLED paneller için BOE dışında başka üreticilerle de çalışıyor. Haberlere göre, BOE sadece iPhone 14 ve iPhone 14 Max’in OLED panellerini üretecek. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in OLED panellerini ise Samsung ve LG’nin tedarik edeceği belirtiliyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun