Manşetler

Apple 2024’te katlanabilir iPad çıkarabilir

apple ipad

Apple iPad tarafında sessiz bir yıl geçirecek gibi görünüyor. Tecrübeli analist Ming-Chi Kuo’ya göre, şirket önümüzdeki 9 ila 12 aylık süre zarfında yeni bir iPad çıkarmayacak. 2024’te kullanıcıların karşısına çıkacak ilk ürün ise iPad mini olacak. Bu tabletin üretiminin 2024’ün ilk çeyreğinde başlaması bekleniyor.

Kuo’ya göre, Apple 2024’te katlanabilir bir iPad’i de kullanıcıların karşısına çıkaracak. Katlanabilir cihazlar ekstra bir dayanağa ihtiyaç olmadan dik durabilseler de, Anjie Technology isimli şirketin katlanabilir iPad için bir kılıf üreteceği söyleniyor.

Apple’ın tablet satışları konusunda zor bir yıl geçirmesi bekleniyor. Yeni ürünlerin olmamasından dolayı satışların yıllık bazda yüzde 10 ila 15 oranında düşebileceği belirtiliyor. Ancak yeni bir iPad mini ve katlanabilir bir seçenekle 2024’te işlerin değişmesi öngörülyor.

Apple iPad Pro’larda OLED panellere geçiş yapmayı planlıyor

Apple iPad Pro’da OLED panellere geçiş yapmaya hazırlanıyor. Ekran boyutlarının da 11 ve 12.9 inçten 11.1 ve 13.1 inçe çıkması öngörülüyor. Şirketin bu modellerin yanına 16 inç bir seçeneğin eklenmesi de beklentiler arasında yer alıyor.

Apple’ın katlanabilir iPad’inin ekranının ise tamamen açıldığında 20.25 inç büyüklüğe ulaşması bekleniyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER