Apple iPad’e benzeyen bir akıllı ev ekranı üzerinde çalışıyor

Apple, Bloomberg’in geçtiği bir habere göre, yepyeni bir dizi akıllı ev cihazı üzerinde çalışıyor. Orijinal HomePod’un tasarımına çok benzeyen ancak Matter desteğine sahip olan ikinci nesil HomePod hoparlörün yanında şirket, Google Nest Hub veya Amazon’un Echo Show’una benzeyen, küçük ekranlı bir cihazla ev alanının derinliklerine doğru ilerliyor.

Tartışmalara yakın kaynaklara göre sözü edilen cihaz iPad’e benzer ancak ondan daha ucuz olacak. Ev kullanımına yönelik olacak ve belli bir yere kolaylıkla monte edilebilmesi için bir mıknatıs içerecek. Cihazın kapsamı bir iPad’den daha sınırlı görünecek ve diğer akıllı ev cihazlarını kontrol etmenin yanı sıra esas olarak FaceTime sohbetleri için kullanılacak.

Apple’ın iPad’ini ortaklaşa kullanan aile bireylerinin en önemli sıkıntılarından bir tanesi bu ürünün çoklu hesap desteğine sahip olmaması. iPad benzeri akıllı ev ekranında Apple, bu ürün doğrudan ev kullanımına yönelik olduğu için, farklı aile bireylerinin kolay kullanması amacıyla çoklu hesap desteğini getirebilir diye düşünüyoruz.

Öte yandan Apple, 2024’ün ilk yarısı içinde Apple TV’yi daha hızlı bir işlemciyle yenilemeyi düşünüyor gibi görünüyor. Ancak gelecek yıl beklenen cihaz 8K’yı desteklemeyecek. HomePod / Apple TV kombinasyonu ürün projesi de aksaklıklar yaşamış gibi görünüyor, ancak kaynağa göre hâlâ üzerinde çalışılıyor. Akıllı ekranların piyasaya çıkışı için henüz erken, gelecek yılın başlarında veya muhtemelen daha sonra piyasaya sürülecek.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun