Apple iPad Air’de altın rengini kullanabilir

 

ipad-air-inceleme-00018

Apple’ın yeni iPad modellerini bu ay içinde gerçekleştireceği bir etkinlikle tanıtması bekleniyor. Bloomberg’de yer alan habere göre, şirket düşen satışları canlandırmak adına 9.7 inç’lik iPad Air’de altın rengini seçenekler arasına ekleyebilir. İddialar doğru çıktığı takdirde iPad Air için sunulan renk seçenekleri, Apple iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile uyumlu hâle gelecek. Şirket halihazırda iPad için siyah ve uzay grisi olmak üzere iki farklı renk seçeneği kullanıyor.

Apple’dan konuya ilişkin bir açıklama gelmezken, iPad satışlarının son iki çeyrekte düşüş yaşaması Apple’ın bu tarz bir hamle gerçekleştirmesi ihtimalini artırıyor. Apple geçtiğimiz yıl iPad satışlarından 32 milyar dolar gelir elde etmeyi başarmıştı.

Şirket geçtiğimiz yılın ekim ayından bu yana yeni bir iPad tanıtmazken, kullanıcıların daha büyük ekranlı yeni iPhone modellerine yönelmesi de muhtemel gözüküyor. Özellikle 5.5 inç’lik iPhone 6 Plus’ın tablet kitlesinin aklını çelebileceği belirtilirken, RBC Capital Networks tarafından gerçekleştirilen ankette katılımcıların yarıya yakınının iPad yerine iPhone 6 Plus’ı terch etmesi bu ihtimali net biçimde gözler önüne seriyor.

Altın renginin seçenekler arasına dahil edilmesine ek olarak, Apple’ın gelecek yıl içinde 12.9 inç’lik bir iPad’i piyasaya süreceği de iddialar arasında yer alıyor. Şirketin bu modeldeki hedef kitlesinin ise prfofesyonel çalışanlar olacağı söyleniyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...