Teknoblog Mobil Apple iPad 2 ile ilgili satış tahminleri: Best Buy’ın elindeki ürünler on...

Apple iPad 2 ile ilgili satış tahminleri: Best Buy’ın elindeki ürünler on dakikada tükendi

Geçtiğimiz cuma günü ABD’de satışa sunulan yeni iPad 2 ile ilgili çeşitli satış tahminleri yapılıyor. Gene Munster adlı bir analist, tedarikte yaşanan sıkıntılar nedeniyle çevrimiçi satış için stokta ürün bulunmadığını belirtti ve bu nedenle 400 bin civarında iPad 2’nin satıldığını ileri sürdü. Wedbush Securities analisti Scott Sutherland ise geride bıraktığımız haftasonu 1 milyon kadar iPad 2’nin satıldığına inanıyor.

Sutherland “Apple’ın ilk haftasonu 1 milyona yakın iPad 2 sattığını görmek çok da sürpriz olmaz.” şeklinde konuştu. Global Equities Research analisti Trip Chowdhry ise AT&T’nin sattığı WiFi+3G iPad 2 modelinin Verizon’un sattığı CDMA versiyonundan daha popüler olduğunu, çünkü kullanıcıların AT&T’nin müşteri hizmetlerini tercih ettiğini dile getirdi. Apple resmi satış rakamlarını açıklamadı, ancak Best Buy, mağazalarındaki iPad 2’lerin tablet satışa çıktıktan sonraki on dakika içinde tükendiğini belirtti.

İlgili – Reuters

  • Navfree

    AT&T’nin Verizon’dan daha fazla tercih ediliyor olmasi AT&T’nin musteri hizmetleri tercihi oldugu biraz zorlama yorum gibi, aslinda ABD’de Verizon’in alt yapisi AT&T’den daha iyi gibi geliyor bana. Tercihin bence ana sebebi, AT&T diye satilan cihazlarin Sim Free olmasi ve sadece ABD”de degil tum Dunya’dan taleple erken tuketilmesi.