Apple iOS 8.4 Beta 3 sürümünü yayınladı

apple-ios-8-4-beta-3-120515
Görsel: 9to5Mac

Apple gelecek ayın başlarında düzenleyeceği WWDC etkinliğine haftalar kala iOS 8.4 için üçüncü beta sürümünü yayınladı. Bu yeni beta sürümüyle birlikte yepyeni bir Müzik uygulaması ilk kez karşımıza çıkıyor. Güncellemeyle birlikte Mini Çalar, Sıradaki işlevi, bazı hataların giderilmesi ve performans iyileştirmesi bu uygulamaya gelecek.

Apple’ın uzun zamandır dedikodusu yapılan abonelik tabanlı müzik dinleme servisiyle ilgili henüz somut bir bilgi yok. Dedikodusu yapılan müzik servisi hakkında haftalardır birçok spekülasyon yapılıyor, Apple’ın WWDC’de bu yeni servisin duyurusunu yapabilmek için gerekli anlaşmaları yetiştirip yetiştirmeyeceği bilinmiyor.

Birçok rakibin bulunduğu abonelik tabanlı müzik dinleme pazarında Apple’ın beklenen servisinin ne kadar rekabetçi olacağı bilinmiyor. Ancak Apple rekabette fiyat kırması, böylelikle kendisine avantaj sağlaması bekleniyor.

Yeni Müzik uygulamasına ek olarak iOS 8.4, iBooks Yazar aracıyla hazırlanmış olan ders kitaplarını ilk kez iPhone’a getiriyor. 2012’de Apple’ın eğitim alanındaki girişimlerinin bir parçası olarak sunulmuş olan iBooks Yazar uygulaması okullara ve öğretmenlere videoların, Çalışma Kartlarının eklendiği ve internet bağlantısına sahip dinamik dijital ders kitapları oluşturma fırsatı veriyordu.

Bu arada iOS 8.4’te bulunan yeni iBooks uygulaması sesli kitaplar bölümü desteği kazanırken yeni bir özel uygulama aracılığıyla CarPlay ile olan uyumluluk da artırılıyor.

Apple 14 inç MacBook Pro modelini tanıttı, işte özellikleri

Apple, 18 Ekim etkinliğinde beklendiği üzere yeni MacBook Pro modellerini tanıttı. Şimdiye kadar dedikodusu yapılan birçok özelliğin yeni modellerle karşımıza çıktığını görüyoruz. Yeni MacBook...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun