Apple iOS 8.4 Beta 3 sürümünü yayınladı

apple-ios-8-4-beta-3-120515
Görsel: 9to5Mac

Apple gelecek ayın başlarında düzenleyeceği WWDC etkinliğine haftalar kala iOS 8.4 için üçüncü beta sürümünü yayınladı. Bu yeni beta sürümüyle birlikte yepyeni bir Müzik uygulaması ilk kez karşımıza çıkıyor. Güncellemeyle birlikte Mini Çalar, Sıradaki işlevi, bazı hataların giderilmesi ve performans iyileştirmesi bu uygulamaya gelecek.

Apple’ın uzun zamandır dedikodusu yapılan abonelik tabanlı müzik dinleme servisiyle ilgili henüz somut bir bilgi yok. Dedikodusu yapılan müzik servisi hakkında haftalardır birçok spekülasyon yapılıyor, Apple’ın WWDC’de bu yeni servisin duyurusunu yapabilmek için gerekli anlaşmaları yetiştirip yetiştirmeyeceği bilinmiyor.

Birçok rakibin bulunduğu abonelik tabanlı müzik dinleme pazarında Apple’ın beklenen servisinin ne kadar rekabetçi olacağı bilinmiyor. Ancak Apple rekabette fiyat kırması, böylelikle kendisine avantaj sağlaması bekleniyor.

Yeni Müzik uygulamasına ek olarak iOS 8.4, iBooks Yazar aracıyla hazırlanmış olan ders kitaplarını ilk kez iPhone’a getiriyor. 2012’de Apple’ın eğitim alanındaki girişimlerinin bir parçası olarak sunulmuş olan iBooks Yazar uygulaması okullara ve öğretmenlere videoların, Çalışma Kartlarının eklendiği ve internet bağlantısına sahip dinamik dijital ders kitapları oluşturma fırsatı veriyordu.

Bu arada iOS 8.4’te bulunan yeni iBooks uygulaması sesli kitaplar bölümü desteği kazanırken yeni bir özel uygulama aracılığıyla CarPlay ile olan uyumluluk da artırılıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...