Apple’dan üçüncü taraf uygulamalarla ilgili iCloud sorununa çözüm

Apple, üçüncü taraf uygulamaların iCloud’da senkronize edilmesini zaman zaman engelleyen bir hata tespit etti ve bu hata için bir düzeltmeyi uygulamaya koyuldu. Apple geliştirici topluluğu forumunda, bir geliştiriciye yanıt olarak Apple, bu sorunu CloudKit omurgasında araştırdığını ve bir düzeltme uyguladığını söyledi.

Şirket hâlâ tam olarak neyin yanlış gittiğini belirtmedi. Bununla birlikte hataların belirli bir kullanıcıyı veya bir bütün olarak kapsayıcıyı etkileyebilecek istek kısıtlamasına benzediğini söyledi. Belirsiz bir şekilde nitelendirdiği, “altta yatan bir sorun” nedeniyle yaygın senkronizasyon sorunlarının yaşandığını kaydetti.

9to5Mac’in belirttiği gibi, geliştiriciler kasım ayından beri bu sorunla uğraşıyor ve bu sorun şimdiye kadar Apple tarafından kabul edilmemişti. Geliştiriciler, kullanıcılarının, geliştiriciler için büyük ölçüde kötü bir görünüme neden olan bir “HTTP durum kodu 503 ile istek başarısız oldu” şeklinde hata mesajı aldıklarını belirtiyordu. Bu arada 9to5Mac, Apple tarafından bazı geliştiricilerle bireysel olarak iletişime geçildiğini ve şirketin sorunun CloudKit ile ilgili olduğunu söylediğini dile getirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung Galaxy S24 Serisi ile ilgili en son sızıntılar: Titanyum malzeme, düz ekran

Uygulama senkronizasyonu sorununun yanı sıra Apple; iCloud Fotoğrafları, iCloud Mail ve iCloud Yedekleme dahil olmak üzere diğer iCloud hizmetleriyle ilgili bazı kesintiler yaşadı. Ancak Apple’ın Sistem Durumu sayfasında ve DownDectector’ın tablosunda görüldüğü gibi, sorun büyük ölçüde çözülmüş gibi görünüyor.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun