Apple GarageBand melodilerin kontrolü için trackpad basıncından faydalanacak

apple-garageband-010715

Apple’ın ForceTouch destekli trackpad’leri, şirketin resmi uygulamalarında hızlı kaydırma ve kısayol imkanları dışında fazla bir fayda sağlamamıştı. Ancak Apple’ın müzik uygulaması GarageBand’de yapılan son güncelleme, ForceTouch’tan daha etkin biçimde yararlanma fırsatını sunuyor.

GarageBand’in 10.1 sürümüyle birlikte yeni MacBook ve MacBook Pro’larda bulunan basıncı duyarlı trackpad’ler çeşitli araçların gücünün belirlenmesine yardımcı olacak. Böylelikle kullanıcılar sadece parmaklarını kullanarak şarkılar üstünde ince ayar yapabilecekler.

Güncellemeyle birlikte GarageBand’e yeni araçlar ekleyen Apple, özellikle dans ve hip-hop dostu yeni ses kitleriyle DJ’liğe hevesli olanları etkileyecek gibi gözüküyor. GarageBand ile ilk kez tanışacakların uygulamaya sahip olmak için 10,49 TL ödemesi gerekiyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung’dan Galaxy S21 Ultra ile S20 Ultra karşılaştırması

Samsung, 2020 ve 2021'in ilk yarılarında çıkan ve birbirinin takipçisi olan Galaxy S20 Ultra ve Galaxy S21 Ultra modelleri için karşılaştırma niteliğinde bir infografik...

Apple’ın yeni etkinliği için beklenen işaret Siri’den geldi

Yeni Apple etkinliği için beklenen doğrulama, Apple'ın dijital asistanı Siri'den geldi. MacRumors sitesinin haberine göre, Siri'ye Apple'ın sıradaki etkinliğinin ne zaman olduğu sorulduğunda "20...