Apple tedarikçisi Foxconn’un işgücünde kesintiye gittiği söyleniyor

foxconn-270115

Apple’ın bir numaralı iPhone tedarikçisi olan Foxconn’un işgücünde kesintiye gittiği iddia ediliyor. Apple’ın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile yüksek bir satış grafiği yakaladığı göz önüne alınınca bu iddia kulağa biraz daha ilginç geliyor.

İşten çıkarılanların Apple ürünlerine olan yüksek talebi karşılamak amacıyla alınan mevsimlik çalışanlar veya Foxconn’un diğer şirketler için yaptığı üretimlerde görev yapanlar olabileceği belirtiliyor.

Foxconn ise işgücü kesintisinin çapı ve zamanı konusunda bilgi vermezken, şirketin sözcüsü Louis Woo, çalışan maliyetlerinin 2010’dan bu yana ikiye katlandığına dikkat çekti.

2003-2012 arası dönemde çift haneli büyüme rakamlarına ulaşan Foxconn, akıllı telefon pazarındaki büyüme hızının düşmesi ve PC pazarının daralması nedeniyle biraz yavaşlamıştı.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...