Apple Fitness uygulaması iOS 16’ya geliyor

Kullanmak için Apple Watch sahibi olmak gerekmeyecek

Apple Fitness uygulamasını iOS 16 ile birlikte Apple Watch sahibi olmayanların da kullanımına açıyor. Şirket WWDC 2022’nin açılış etkinliğinde Fitness uygulamasının iOS 16’nın bir parçası olacağını açıkladı.

Fitness uygulaması iPhone’larda telefonun hareket sensörlerini kullanarak adım sayma gibi işlemleri gerçekleştirecek. iPhone’un ölçtüğü değerler halkaların kapanmasını sağlayacak. Bunun Fitness uygulaması için çok büyük bir değişim olduğu söylenebilir.

iOS 16, iPhone sahipleri için çok sayıda yenilik vadediyor. Ana ekranın kişiselleştirilebilmesi, gönderilen mesajların düzenlenebilmesi gibi özellikler ilk bakışta merak uyandırmayı başarıyor. Apple Watch’lar için hazırlanan watchOS 9 da yeni koşu ölçü birimleri gibi fitness özelliklerini barındırıyor.

Apple Fitness uygulamasının Apple Watch olmadan da kullanılabilecek olmasının iPhone sahiplerini de daha fazla hareket etmeye yöneltebilir. Pek çok Apple Watch sahibi için günlük hareket ve egzersiz hedeflerini yerine getirerek halkaları kapatmak motive edici bir unsur niteliği taşıyor. Hem bu motivasyonun hem de oyunlaştırma unsurlarının iPhone sahipleri için de cazip olacağı söylenebilir.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun