Apple eylül ayında birden fazla ürün tanıtımı etkinliği gerçekleştirebilir

Apple eylül ayında birden fazla ürün tanıtımı etkinliği planlıyor gibi görünüyor. DigiTimes, şirketin yıl sonu tatil ve alışveriş dönemi başlamadan önce tüm ürün serilerinde yenilikler yapmayı planlıyor.

Bu yıl, Apple’ın popüler dizüstü bilgisayarlarından MacBook Pro serisinde görsel açıdan yeniliklerin yapılması bekleniyor. Tasarım konusunda Apple Silicon işlemcili iMac‘lerden ilham alınması da beklentiler arasında bulunuyor. Daha güçlü bir M1X işlemci, yedi renk seçeneği ve Touch Bar’ın kaldırıldığı yeni 14 inç ve 16 inç modellere hazırlanın.

Daha hızlı bir işlemciye sahip olacak, güncellenmiş giriş seviyesi 9. nesil iPad, yeniden tasarlanmış 6. nesil bir iPad mini ve aynı zamanda tamamen düz bir kasaya sahip olması beklenen yeni Apple Watch Series 7’nin duyurulacağı da tahmin ediliyor. Sonuncusunda geliştirilmiş ekran laminasyon tekniğinin kullanılması ve tamamen düz bir kasanın sunulması beklentiler arasında bulunuyor.

Ve tabii ki, her zaman olduğu gibi bu yıl da, en fazla beklenen ürün serisi arasında yeni iPhone 13 serisi geliyor. Akıllı telefon için büyük bir tasarım yeniliği görmeyecek olsa da çentik, iPhone X’un 2017 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana ilk kez nihayet küçülecek gibi görünüyor.

Geçen yıl Apple, yaz sonrasında yeni ürün duyurularını eylül, ekim ve kasım aylarına yaymıştı. Eğer DigiTimes’ın haberi doğruysa, önümüzdeki ayın sonuna kadar bir sürü yeni Apple yeniliği göreceğiz. Umarım COVID-19 pandemisinin bir sonucu olarak hâlâ etkileri devam eden mikroçip sıkıntısı ürünlerin tedariğinde sıkıntı çıkarmaz.

Bu arada DigiTimes’ın haberine şüpheyle yaklaşmakta fayda var. Apple haber ve dedikodularının kaydını tutan AppleTrack sitesi, DigiTimes’a yüzde 61’lik bir doğruluk puanı veriyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...