Apple’dan evde kalanlara App Store’da uygulama önerileri

Evden her şeyi yapmanıza yardımcı olacak farklı uygulamalar koleksiyonlarda

Yeni tip koronavirüs salgınına karşı tedbir amacıyla insanların genellikle evde zamanını geçirdiği, evden çalıştığı veya eğitim gördüğü bugünlerde, Apple da App Store üzerinden sunduğu “Evdeyiz” koleksiyonuyla önerilerde bulunuyor.
İş arkadaşlarıyla daha iyi haberleşmenin, evden çıkamayan çocukları eğlendirmenin, oturma odasında sınırlı alanda antrenman yapmanın, çok sayıda kargo ve kurye teslimatı almanın veya güvenli kaynaklardan bilgi edinmenin yollarını arayanlar için hayatı biraz olsun kolaylaştıracak uygulamaları Apple kullanıcıları için derledi. Şirket, kullanıcıları için yararlı bir kaynak olacağını düşündüğü yeni güncel içeriklerin her gün App Store’un Bugün sekmesine ekleneceğini ve yararlı olabilecek yeni içerikler çıktıkça bunlar hakkında bilgilendirmenin de yapılacağını belirtiyor.

iOS uygulamalarında sunulan fırsatlar

Birçok farklı iOS uygulamasında, evde kalan kullanıcıların yararlanacağı çeşitli fırsatlar sunuluyor. Apple bunların dikkat çekenlerini aşağıdaki gibi listeliyor:

– Peloton App, sağlık ve zindelik içeriklerine erişmenizi kolaylaştırmak için 30 günlük ücretsiz deneme süresini 90 güne çıkarıyor.
– Meditasyon uygulaması Meditopia küresel endişe içeriğini ücretsiz olarak kullanıcılara sundu. Ayrıca #stayhome koleksiyonunu da kullanıcılara ücretsiz olarak açtı.
– Sesli kitap uygulaması Storytel daha önce 14 gün olan deneme sürecini 30 güne çıkardı.
– Can Yayınları’nın her ay yayımlanan öykü dergisi uygulaması Trendeki Yabancı 30 gün boyunca ücretsiz olarak sunuluyor.
– Çocuklara yönelik zihin egzersizleri sunan MentalUP  tüm abonelik paketlerinde %30 indirimli sunuluyor.
– Egzersiz uygulaması NTC bu dönemde kullanıcılar için “Kendini İyi Hisset” ve “Küçük Alanlar için Büyük Antrenmanlar” adlı ücretsiz yeni koleksiyonlarını sunuyor.
– Meraklı çocuklar için oyun uygulaması Sago Mini World 1 ay ücretsiz üyelik ve yıllık abonelikte %50 indirim sunuyor.
– Affinity uygulamaları Affinity PhotoAffinity Photo ve Affinity Publisher %50 indirimli üyelik fırsatları sunuyor.
– Egzersiz ve sağlıklı yaşam uygulaması Zova %25 indirimli üyelik sunuyor.
– Ağrılara yönelik sağlıklı egzersiz uygulaması MoovBuddy #evdekal koleksiyonunu tüm kullanıcılarına ücretsiz sunuyor.
-Boyama uygulaması Lake: Colouring Books 199,99 TL olan üyeliğini 44,99 TL yaptı.
– Stop, Breathe, Think kullanıcıların kendilerini daha güvenli, odaklanmış ve bağlantıda hissetmelerine yardımcı olmak için Calm Coronavirus Anxiety adlı uygulamasına yeni bir kategori ekledi. Kullanıcılarını desteklemek için, önümüzdeki 60 gün boyunca ücretsiz sunulmak üzere, çok kaliteli parçalardan oluşan bir seçki hazırladı.
– Çocuk gelişimine yönelik bir uygulama olan Kinedu, 15 Nisan’dan itibaren uygulamasını, tüm dünyada evdeki çocuklara yönelik aktivitelere ihtiyaç duyan herkes için ücretsiz hale getirdi.
– Tripit, uçuş programı değişiklikleri ve sefer iptalleri hakkında güncel bilgiye ihtiyaç duyan herkese yardımcı olmak için, premium uygulaması TripIt Pro’yu seyahat edenler için altı ay boyunca ücretsiz sunuyor.

Apple’dan farklı temalarda uygulama koleksiyonları

Apple’ın hazırladığı ve App Store’da yer alan “Evdeyiz” koleksiyonu, bu dönemde ihtiyaç duyacağınız pek çok konuda öneriler sunuyor. Bazı örnekler aşağıda listeleniyor:

Sevdiklerinizle Bağlantıda Kalın 

Houseparty (Life On Air, Inc) görüntülü grup görüşmelerini kolay ve eğlenceli hale getiriyor. Bu görüşmelere sekiz kişi eklenebiliyor. Koleksiyonunun tamamını buradan keşfedebilirsiniz.

Evden Öğrenim Görün ve Ders Çalışın

Khan Academy matematik, fen dersleri ve daha fazlasıyla başa çıkmanıza yardımcı oluyor. Küçükler için temel ilkelerden başlayın, daha büyük çocuklar için ilgili sınıf seviyesini seçin, hatta çok sayıda ders için ileri seviye yerleştirme testlerine hazırlanın. Koleksiyonunun tamamını buradan keşfedebilirsiniz.

İş Arkadaşlarınızla İletişime Geçin

App Store’da bulunan, video konferanslar, gerçek zamanlı iletişim, güvenli mesajlaşma ve daha fazlasıyla grup halinde çalışmayı kolaylaştıran çok çeşitli araçları buradan keşfedebilirsiniz.

Haberleri Dinleyin

Curio (Curio Labs Limited) yazılı haberleri, son dakika podcast’i tarzında sesli hale dönüştürüyor. Koleksiyonunun tamamını buradan keşfedebilirsiniz.

Son Dakika Haberlerini Kaçırmayın

Bundle Türkiye’den ve dünyadan 10 binin üzerinde haber sitesini,  teknoloji portalını, blog, dergi ve köşe yazarını kullanıcılarıyla eş zamanlı olarak buluşturuyor.Koleksiyonunun tamamını buradan keşfedebilirsiniz.

Evde Antrenman Yapın

Akıllı egzersiz koçu uygulaması Fitwell, evde yapabileceğiniz antrenörler tarafından hazırlanan videolu egzersiz planlarından, beslenme koçluğuna her şeyi bir yerde bulmanızı sağlıyor. Koleksiyonunun tamamını buradan keşfedebilirsiniz.

Meditasyon İstasyonunuz

Meditopia her yaştan kullanıcıya günlük hayatın içinde karşılaşılan konularla ilgili 1000’den fazla derin meditasyon içeriği sunuyor. Şimdi endişe ve evde kalma ile ilgili konularda ücretsiz içerikler de mevcut. Koleksiyonunun tamamını buradan keşfedebilirsiniz.

Rahatlamanız için Huzur Verici Sesler

Rahatlamak, odaklanmak veya uykuya dalmak istediğinizde, Endel (Endel) güçlü bir algoritma yardımıyla tam olarak size uygun müziği çalıyor. Koleksiyonunun tamamını buradan keşfedebilirsiniz.

Herkes için Yoga

Asana Rebel (Asana Rebel GmbH) en yoğun günlük koşturma içinde bile uygulanabilecek, ilhamını yogadan alan egzersiz programları sunuyor. Koleksiyonunun tamamını buradan keşfedebilirsiniz.

Hislerinizi, Ruh Halinizi ve Duygularınızı Takip Edin

Reflectly (Reflectly) stresi azaltmayı, perspektif edinmeyi, sahip olduklarınızın değerini bilmeyi ve daha fazlasını öğreten kişisel bir günlüktür. Koleksiyonunun tamamını buradan keşfedebilirsiniz.

Market Alışverişi Kolaylaştı 

Migros Sanal Market, CarrefourSA Online Marketistegelsin,BİSU gibi uygulamalar taze yiyecek ve temel ev ihtiyaçlarını kapıda teslim almak üzere toplu halde sipariş etmenizi sağlıyor. Koleksiyonunun tamamını buradan keşfedebilirsiniz.

Kolay Yemek Tarifleri Bulun

Tarif Küpü -Yemek TarifleriYemek.com: Yemek TarifleriNefis Yemek Tarifleri gibi uygulamalar ile siz ve sevdikleriniz için hazırlayacağınız sofralar için farklı tarif önerileri alabilirsiniz. Koleksiyonunun tamamını buradan keşfedebilirsiniz.

Herkesi Eğlendirecek Oyunlar ve Çocuk Uygulamaları

Family Style: Co-op Kitchen (Nopri, LLC) aile boyu eğlence demektir! Yemek tariflerini tamamlamak için malzemeleri bir halkanın çevresine kaydırın. Çok lezzetli bir kaos.
Apple Arcade’in en yeni uygulaması Crossy Road Castle (Hipster Whale) ile tüm favori karakterleriniz geri dönüyor. Sokaklardan uzaklaşıp en yüksek kulelere çıkıyorlar. Peki siz nereye kadar tırmanabilirsiniz?
Lego Duplo World (StoryToys) küçük çocuklar için açık uçlu bir oyun deneyimi.
Epic! (Epic Creations, Inc.) 12 yaş ve altı çocuklar için 35.000’den fazla e-kitap, sesli kitap, öğrenim videosu ve bulmaca sağlıyor.

Sony Xperia Pro-I en gelişmiş kamera deneyimini telefona taşıyor

Sony, Xperia Pro-I adını taşıyan en yeni telefonunu gözler önüne çıkardı. Telefonun adındaki I harfi İngilizcede "görüntü" anlamına gelen "image" kelimesini temsil ediyor. Xperia...

Vodafone Her Şey Yanımda ile e-ticarette zirveyi hedefliyor

Vodafone, dört yıl önce hayata geçirdiği Yanıma uygulaması kapsamındaki hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Tüm kategorilerde hizmet veren Her Şey Yanımda isimli çevrimiçi alışveriş...

YouTube Shorts fonu şimdi Türkiye’ye açıldı

YouTube, Ekim ayından itibaren kısa video içerik üretimini teşvik etmek amacıyla YouTube Shorts Fonu’nu Türkiye’de de kullanacağını açıkladı. Shorts formatında yaratıcı ve benzersiz videolar üreten içerik...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Bu haberi arkadaşınızla paylaşın