Apple’ın yeni etkinliği için beklenen işaret Siri’den geldi

Yeni Apple etkinliği için beklenen doğrulama, Apple’ın dijital asistanı Siri’den geldi. MacRumors sitesinin haberine göre, Siri’ye Apple’ın sıradaki etkinliğinin ne zaman olduğu sorulduğunda “20 Nisan” cevabı geliyor. Bu cevabın sadece ABD’ye kayıtlı bir Apple ID’yle yapılan sorgularda verildiği belirtilirken; genelde etkinlik duyurularını bir hafta önce yapan Apple’ın bugün resmi açıklamayı yapabileceği söyleniyor.

Siri kendisine yöneltilen soruya tam olarak “Özel etkinlik 20 Nisan Salı günü Cupertino Kaliforniya’daki Apple Park’ta gerçekleştirilecek. Tüm detayları Apple.com‘da bulabilirsiniz.” cevabını veriyor. Bağlantıya tıklatıldığında kullanıcılar Apple’ın standart Etkinlik sayfasına yönlendiriliyor. Burada yeni etkinlikle ilgili herhangi bir bilgi verilmiyor.

Siri’nin etkinliğin Cupertino’daki Apple Park’ta gerçekleştirileceği bilgisini vermesi ise tuhaf görünüyor. Apple’ın pandemi dönemindeki tüm etkinlikleri gibi bu etkinliği de önceden kaydedip yayına vermesine kesin gözüyle bakılıyor.

Siri’nin mesajı etkinliğin konusuyla ilgili ipucu vermiyor. Ancak son dedikodular, şirketin etkinlikte yeni iPad Pro’yu tanıtma ihtimalinin kuvvetli olduğunu gösteriyor. 12.9 inç ekranlı iPad Pro’nun Apple’ın Mini LED ekran panelli ilk cihazı olması bekleniyor. Mini LED panel tedariğinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle bu tabletin ilk etapta zor bulunabileceği de konuşulanlar arasında yer alıyor. Yeni iPad Pro’da Apple’ın Mac’lerde kullandığı M1’e benzer bir işlemcinin bulunacağı iddiası da bir süredir etrafta dolaşıyor.

Uzun süredir beklenen AirTags isimli takip cihazının tanıtımının da bu etkinlikte yapılabileceği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Yeni Apple etkinliği ile ilgili resmi açıklamanın ve detayların kısa süre içinde paylaşılması bekleniyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...