Apple’ın esnek iPhone konsepti ortaya çıktı

apple-kavisli-iphone-patent-1

Apple da esnek bir iPhone üreterek, LG ve Samsung gibi rakiplerinin yolundan gidecek gibi gözüküyor. Ortaya çıkan yeni bir patent, şirketin kavisli bir ekran ve çerçeveye sahip bir iPhone konsepti geliştirdiğini ortaya koyuyor.

Samsung Galaxy Round ve LG G Flex 2 gibi telefonların aksine, Apple’ın kavisli telefon patentinin bükülmekten fazlasını yapabileceği anlaşılıyor. Cupertino merkezli şirket tarafından geliştirilen patentteki telefonun bileşenlerine kadar bükülebileceği görülüyor.

Ekran ve çerçeveyle birlikte devre ve pilin de bükülebildiği görülürken, patent başvurusundan Apple’ın fiziksel zarar görmesi son derece zor bir telefon geliştirdiğini gösteriyor.

apple-kavisli-iphone-patent-2

Apple’ın patent dosyasında kavisli iPhone’unun bileğe takılabilecek kadar esnek olabileceği görülüyor. Şirketin cihazda materyal olarak ise plastik, ince cam ve fiber kompozit gibi bileşenler kullanacağı söyleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...