Apple e-kitap davasında 450 milyon dolar karşılığında uzlaşmayı kabul etti

apple-logo-060614 (800 x 600)

ABD Adalet Bakanlığı Apple’ı yayıncılarla anlaşarak e-kitap fiyatlarını artırmakla suçlamış, ancak Cupertino merkezli şirket bu iddiayı reddetmiş ve devletten gelen uzlaşma önerilerini reddetmişti. Yayıncılar ABD Adalet Bakanlığı ile tazminat ödemek için anlaşmaya varsa da, Cupertino merkezli şirket masumiyeti konusunda direnmeyi sürdürmüştü.

Uzun süredir devam eden mahkeme sürecinde istediği sonucu alamayan Apple’ın direnci de nihayet kırılmış gibi gözüküyor. ABD Adalet Bakanlığı ve Apple’ın uzlaşmak için 450 milyon dolar karşılığında bir ön anlaşmaya vardığı ve bu miktarın 400 milyon dolarlık kısmının tüketicilere dağıtılacağı açıklandı. Apple’ın halihazırda mahkeme nezdinde bulunan itirazının kabulü durumunda tazminatın indirilebileceği veya tamamen kaldırılabileceği belirtilirken, itiraz reddedildiği takdirde Apple’ın 450 milyon doların üzerine ekstra bir ödeme yapması gerekmeyecek.

Disney 2022’de izleyicilerle buluşacak Marvel filmlerinin gösterim tarihlerini değiştirdi

Disney, Marvel Sinematik Evreni'nden yapımların da aralarında bulunduğu çok sayıda filminin gösterime gireceği tarihi değiştirdi. Variety'nin haberine göre; söz konusu değişiklikler filmlerin yapım sürecinde...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun