Apple birinci nesil iPad mini satışlarını sonlandırdı

ipad-mini-on-inceleme-26

Apple birinci nesil iPad mini’yi Apple Store ve online mağazalarından sessiz şekilde kaldırdı.

2012 yılında tanıtılan iPad mini, geçen yıl iPad Air 2 ve iPad mini 3 piyasaya çıktıktan sonra da satışta kalmaya devam etmişti. Apple Online Store Türkiye’de 16 GB kapasiteli Wi-Fi modeli 729 TL’den, Wi-Fi + Hücresel modeli de 1099 TL’den alıcı buluyordu.

Birinci nesil iPad mini, Apple’ın satışını yaptığı son Retina ekranlı olmayan iOS cihazı olma özelliğini taşıyordu. iPad mini’nin 7.9 inç ekranı 1024 x 768 piksel çözünürlük veya 163 ppi piksel yoğunluğu sunuyordu. Ayrıca 32-bit mimarisine sahip olan en son iPad modeliydi, bu da geliştiricilerin uygulamalarını bütün Apple iOS cihazlarında çalıştırma konusunda ellerinin biraz daha rahatladığı anlamına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPad mini İncelemesi

Birinci nesil iPad mini Apple’ın satış kanallarından kalkmış olabilir, ancak zincir mağazalarda veya perakendecilerde iPad mini’ye rastlama ihtimaliniz hâlen mevcut. Ancak Apple’dan uygun fiyatlı bir iPad satın almak isteyenlerin bundan böyle başvuracağı ilk seçenek iPad mini 2 olacak gibi görünüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung’dan Galaxy S21 Ultra ile S20 Ultra karşılaştırması

Samsung, 2020 ve 2021'in ilk yarılarında çıkan ve birbirinin takipçisi olan Galaxy S20 Ultra ve Galaxy S21 Ultra modelleri için karşılaştırma niteliğinde bir infografik...

Apple’ın yeni etkinliği için beklenen işaret Siri’den geldi

Yeni Apple etkinliği için beklenen doğrulama, Apple'ın dijital asistanı Siri'den geldi. MacRumors sitesinin haberine göre, Siri'ye Apple'ın sıradaki etkinliğinin ne zaman olduğu sorulduğunda "20...