Apple AR/VR başlığının üretimine yakında başlayabilir

google news abone ol

Apple çok uzun süredir artırılmış ve sanal gerçeklik (AR ve VR) teknolojileriyle ilgileniyor. Şirketin artırılmış/sanal gerçeklik başlığıyla ilgili haberler de son zamanlarda artmış durumda. Şirketin başlığı için realityOS isimli yeni bir platform, özel bir App Store ve FaceTime özellikleri hazırladığı söyleniyor.

Başlığın yazılım özellikleri konusunda çıkan haberler sayesinde biraz somut fikir edinmek mümkün olmuştu. Yeni bir sızıntıya göre, Apple karma gerçeklik başlığının üretimi için mühendislik doğrulama testlerini tamamladı.

Peki bu ne anlama geliyor? Başlığın tasarımının Apple’ın hedeflerini ve gereksinimlerini karşıladığı anlaşılıyor. Kısacası, şirket başlığın nihai prototipini hazırladı ve yakında üretime başlayabilir. Haberde karma gerçeklik başlığının 2022 bitmeden duyurulabileceği de belirtiliyor. Ancak bu sızıntıya temkinli şekilde yaklaşmakta fayda var.

Daha önce çıkan haberlere göre, Apple artırılmış ve karma gerçeklik başlığında iki adet 8K ekrana yer verecek. Wi-Fi 6E desteği ve M1 Pro Max benzeri kuvvetli bir işlemci de beklenen özellikler arasında yer alıyor. Başlığın 15 kamera lensiyle gerçek dünyayı takip edebileceği de konuşulanlar içinde bulunuyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

ÖNE ÇIKANLAR