Apple Amsterdam mağazası aşırı ısınan iPad pili nedeniyle boşaltıldı

apple amsterdamApple Amsterdam mağazası, aşırı ısınan bir iPad pili nedeniyle geçici bir süre için boşaltıldı. Müşterilerin güvenlik amacıyla dışarıya çıkarılmasının ardından iPad’in kumla doldurulmuş bir kutuya koyulduğu ve bu sayede tehlikenin önlendiği ifade edildi.

iPad’den aşırı ısınma nedeniyle duman çıkmadığı belirtilse de, üç kişinin solunum problemi yaşadıklarını iddia etmeleri dikkat çekti. Bu kişilerin müşteri mi yoksa mağaza çalışanı mı olduğu bilinmiyor.

Mağaza boşaltıldıktan sonra kısa süre içinde itfaiye birimlerinin olay yerine intikal ettiği belirtilirken, itfaiyenin intikalinin yaklaşık 40 dakika sonrasında da çalışanlar ve müşteriler yeniden mağazaya alındı.

Aşırı ısınan piller, daha önce de Apple mağazalarında çeşitli sorunlara yol açmıştı. Ocak ayında da aşırı ışınan bir iPhone 6s Plus pili nedeniyle Apple’ın İsviçre’nin Zürih şehrindeki mağazası tahliye edilmişti.

Apple Amsterdam mağazasının boşaltılmasına yol açan iPad modelinin hangisi olduğu henüz bilinmiyor. Ancak iPad’lerin taşıdıkları pil kapasitesinin büyüklüğü göz önüne alınınca mağaza çalışanlarının soğukkanlı ve zamanlı müdahalesinin önemi daha iyi anlaşılıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....