Apple aksesuar üreticilerinin Lightning portu kullanmalarına izin veriyor

iphone-6-plus-inceleme-00038

Apple çok yakında üçüncü taraf aksesuar üreticilerine Lightning portu ürünlerine doğrudan entegre etmelerine izin verecek. 9to5Mac’in konuyla iglili haberine göre, bu hamleyle birlikte üreticiler daha ince profile sahip ürünler geliştirebilecek, ayrıca iPhone ve iPad kullanıcılarının da yanında taşımaları gereken kablo sayısı azalmış olacak.

Şu anda Bluetooth hoparlör veya pilli iPhone kılıfları gibi bazı cihazlar şarj için microUSB kablosuna ihtiyaç duyuyor. Ancak iş ortaklarına USB portu yerine Lightning portu kullanma imkanı vermek işleri herkes için daha kolay hâle getirecektir.

Üçüncü taraf üreticiler çok yakında daha küçük Lightning konnektörünü ürünlerinde kullanmaya başlayabilecek. Bu, onlara Apple’ın konnektörünü daha küçük boyutlu cihazlara yerleştirme ve onu değişik şekillerde kullanma şansı da verecek.

Aksesuarların ötesinde, Apple Lightning bağlantısını daha önce kulaklık üreticilerine açmıştı. Hatta Philips’in gelecek ay çıkaracağı yüksek duyarlılıklı kulaklıklar Apple’ın konnektörünü kullanıyor, iPhone’lara kulaklık jakı yerine Lightning portu üzerinden bağlanıyor. Belki Apple’ın gelecekte Beats markalı veya iPhone ile iPod touch’ın kutusuna yerleştirdiği EarBuds kulaklıklarda da benzer bir adım attığını görebiliriz.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 büyük tasarım yenilikleri ve güvenlik özellikleri ile geliyor

Google'ın 2014'ten bu yana en radikal kullanıcı arayüzü değişikliği Android 12 ile birlikte duyuruldu. Android 12'nin yepyeni bir tasarım diliyle geleceği bir süredir konuşuluyordu...

MediaMarkt’tan futbol heyecanını artıracak fırsatlar

Süper Lig geçtiğimiz hafta sonu bitti, şampiyon ve ligden düşen takımlar belli oldu. Diğer ülke ligleri de yavaş yavaş neticeye kavuşuyor. Neyse ki, futbol...