Apple uygun fiyatlı yeni bir AirPods üstünde çalışıyor

Apple hâlihazırda dört farklı AirPods satıyor. İkinci ve üçüncü nesil AirPods, AirPods Pro ve AirPods Max modellerinin satışı devam ediyor. AirPods popüler bir kulaklık olsa da, fiyatının diğer seçeneklere kıyasla daha yüksek olduğu da bir gerçek. Ancak şirket bu durumu ortadan kaldırmak için harekete geçmiş gibi görünüyor. Analist Jeff Pu’ya göre, Apple AirPods Lite isimli uygun fiyatlı bir kulaklık üstünde çalışıyor.

Jeff Pu, AirPods’a olan ilginin 2023’te azalmasını öngörüyor. 2022’deki 73 milyon olan AirPods sevkiyat sayısının 2023’te 63 milyona gerilemesi bekleniyor. AirPods 3’e olan ilginin çok yüksek olmamasının bu durumun ana faktörü olacağı belirtilirken, şirketin 2023’te yeni bir AirPods çıkarmayacağı söyleniyor.

Pu hazırladığı raporda Apple’ın AirPods Lite modeli üstünde çalıştığı belirtiliyor. Bu noktada söz konusu kulaklıkta ne gibi özelliklerin bulunacağı ise şu an için belirsizliğini koruyor. Pu sadece bu kulaklığın “uygun fiyatlı bir ürün” olacağını ve başka markaların ürünleriyle rekabet edeceğini dile getirdi.

Apple AirPods Lite’ı ABD’de 99 dolara satabilir

Apple AirPods 3’ü 2021’de piyasaya sürmüştü. Bu modeli ABD’de 169 dolar karşılığında satışa sunan şirket, AirPods 2’yi de 129 dolar karşılığında satmaya devam etmişti. Apple’ın AirPods Lite’ı ABD’de 129 dolardan daha düşük bir fiyat karşılığında satışa sunması muhtemel görünüyor. 99 doların da potansiyel bir fiyat olabileceği belirtiliyor.

Apple AirPods Lite modelini kısa vadede piyasaya çıkarmayacak gibi görünüyor. Şirketin fiyatı düşük tutmak için ne gibi özelliklerden taviz vereceği ise belirsizliğini koruyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun