Apple 3 nm yonga üretimi için TSMC’ye sipariş verdi

İlk 5 nm yongalar yeni yeni kullanılmaya başlamış durumda. Ancak şirketler şimdiden gelecek planlarını belirlemişe benziyor. İddialara göre; Apple, 3 ve 4 nm yongaların üretimi için TSMC’ye sipariş verdi. TSMC’nin 2022’de üreteceği 3 nm yongaların büyük kısmını Apple’ın alacağı belirtiliyor.

Kaynakların verdiği bilgiye göre, bu yongalar iPad ve MacBook’un işlemcilerinde kullanılacak. Bu da, en azından bir yıl daha 5 nm veya daha büyük yongaların bulunduğu cihazların üretileceği anlamına geliyor.

TSMC’nin sertifika sürecini başlattığı da verilen bilgiler arasında yer alıyor. 5 nm yongaların deneme üretiminin 2021’de, geniş ölçekli üretiminin ise 2022 itibarıyla başlaması öngörülüyor.

Habere göre; Apple, MacBook ve iPad’lerde 3 nm yongaları kullanacak. Ancak şirketin iPhone’lara yerleştirilecek işlemciler için de bu teknolojiden yararlanması sürpriz olmayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple AirTag için detaylı iFixit söküm işlemi

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 Portekiz GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP yapılamamıştı. F1...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...