Apple 3 nm yonga üretimi için TSMC’ye sipariş verdi

İlk 5 nm yongalar yeni yeni kullanılmaya başlamış durumda. Ancak şirketler şimdiden gelecek planlarını belirlemişe benziyor. İddialara göre; Apple, 3 ve 4 nm yongaların üretimi için TSMC’ye sipariş verdi. TSMC’nin 2022’de üreteceği 3 nm yongaların büyük kısmını Apple’ın alacağı belirtiliyor.

Kaynakların verdiği bilgiye göre, bu yongalar iPad ve MacBook’un işlemcilerinde kullanılacak. Bu da, en azından bir yıl daha 5 nm veya daha büyük yongaların bulunduğu cihazların üretileceği anlamına geliyor.

TSMC’nin sertifika sürecini başlattığı da verilen bilgiler arasında yer alıyor. 5 nm yongaların deneme üretiminin 2021’de, geniş ölçekli üretiminin ise 2022 itibarıyla başlaması öngörülüyor.

Habere göre; Apple, MacBook ve iPad’lerde 3 nm yongaları kullanacak. Ancak şirketin iPhone’lara yerleştirilecek işlemciler için de bu teknolojiden yararlanması sürpriz olmayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Intel sızıntısına göre Thunderbolt 5 ile iki kat hız artışı muhtemel

WhatsApp Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıma sundu

WhatsApp duyurusu daha önce yapılan Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıcılarla buluşturmaya başladı. Söz konusu özellik aktif edildiğinde gönderilen fotoğraf ve videolar alıcı tarafından bir...

Xiaomi Avrupa’da Samsung’u geçme başarısını gösterdi

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, sağlam bir büyüme kaydetmeye devam ediyor. Strategy Analytics'in en son rakamlarına göre şirket, 2021'in ikinci çeyreğinde dünyanın iki numaralı...