Yılın ilk Apple etkinliğinin tarihi için yeni iddia

Apple her yıl ilkbahar aylarında yeni ürünler tanıttığı etkinlikler düzenliyor. Cupertino merkezli şirket bu geleneği 2021’de de devam ettirecek gibi görünüyor. Duyumculara göre, Apple’ın bu yılki ilk etkinliği 23 Mart’ta gerçekleştirilecek.

Apple’ın bu yılki ilkbahar etkinliğiyle ilgili olarak bilinenler şu an için oldukça sınırlı. Pandemi nedeniyle etkinliğin “sanal” olması kesin gibi görünüyor. Şirketin bu etkinlikte uzun süredir konmuşulan AirTags takip cihazını, yeni iPad’leri ve AirPods seçeneklerini tanıtabileceği belirtiliyor.

iOS 14.5 için yayınlanan en son beta sürümünde Apple’ın “Bul” uygulamasındaki eşyalar bölümünü aktif hâle getirmesi göze çarpmıştı. Bu, AirTags’in çıkışının yakın olduğuna dair bir işaret olarak değerlendirilmişti. Ancak bunun “Bul” uygulamasını üçüncü taraf cihazlara açmaya yönelik bir hazırlık olabileceği de ihtimaller arasında sayılıyor.

Apple’ın iPad Pro modellerini yenileyeceğine dair söylentiler de bir süredir etrafta dolaşıyor. Yeni modellerde ekran teknolojisinin iyileştirileceği ve daha hızlı A14X işlemcinin bulunacağı söyleniyor. iPad Pro geçtiğimiz yıl LiDAR derinlik tarayıcısıyla yenilenmiş, ancak büyük bir değişimden geçmemişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Microsoft son mali çeyrek finansal tabloları içinde farklı tonlar bir arada

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Apple’ın üçüncü nesil AirPods’u da bu etkinlikte tanıtması sürpriz olmayacaktır. Yeni AirPods’ta AirPods Pro’daki özelliklerden bazılarının da bulunması bekleniyor. Ancak Apple cephesinden bu konuda somut bir işaret gelmediğini belirtmekte fayda var.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...

iPhone 12 satışları Apple’a durgun dönemde rekor gelir ve kâr getirdi

Apple'ın rekor kıran kazanç raporları dizisi açıklanan en son çeyrek raporuyla birlikte devam ediyor. Şirket, geride kalan Nisan-Haziran 2021 döneminde 81,43 milyar dolar gelir...