Teknoblog Sektörel Apple 19 Ocakta eğitim odaklı bir basın toplantısı düzenliyor

Apple 19 Ocakta eğitim odaklı bir basın toplantısı düzenliyor

Apple’ın bu ay içinde bir basın toplantısı düzenleyeceği dedikodusu bir süredir ortalıkta dolaşıyordu. Söz konusu etkinliğin donanım odaklı olmayacağı da dedikodulara eşlik ediyordu. Bu nedenle gözler iBooks, iTunes gibi Apple’ın yazılım tabanlı servislerine çevrilmişti. Söz konusu etkinliğe dair dedikodular nihayet gerçeğe dönüştü. Apple 19 Ocakta New York şehrindeki Solomon Guggenheim Müzesinde bir basın toplantısı düzenleyecek.

Apple’ın basın toplantısı için medya organlarına gönderdiği davetiyeden söz konusu etkinliğin gündeminin eğitim odaklı duyurular olacağını gösteriyor. Apple’ın Amerikan öğrencilerin okullarında yararlanacakları çeşitli kitapları e-kitap formatında iBooks üzerinden sunacağı düşünülüyor. Tabletlerin okullarda sıklıkla kullanılmaya başlandığını, ülkemizde de her öğrenciye tablet sunma gibi bir projenin adımlarının atıldğını düşünecek olursak, Apple’ın okul kitaplarını da iBooks üzerinden dağıtması girişimi gayet mantıklı geliyor.

İlgili – SlashGear

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Apple'dan İstanbul Maratonu'na hazırlananlara tavsiyeler

1 YORUM

  1. Merhaba,
    Türk firmaları zaten eğitimle ilgili uygulama yazmaya başlamışlar. Mesela son çıkan Masalcı diye bir uygulama var. Özellikle okul öncesi çocuklar için gayet uygun. Üstelik hem iPhone hem de iPad için yazmışlar. Böyle çalışmaların artmasını diliyorum bir baba olarak :)

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz