Apex Legends PS5 ve Xbox Series X güncellemesi dağıtıma çıkıyor

google news abone ol

Apex Legends oyuncularının uzun süredir beklediği PS5 ve Xbox Series X/S güncellemeleri sonunda dağıtıma çıkıyor. Yeni nesil konsollar için özel olarak hazırlanan sürüm, bugün Warriors Collection isimli etkinlikle birlikte kullanıcılarla buluşacak.

Her üç konsolda da 4K ve 60 Hz oyun deneyimini yaşamak mümkün olacak. Ayrıca HDR desteği de oyunculara sunulacak. PS5 ve Xbox Series X’te oyuncuları daha yüksek çözünürlüklü gölge haritalar ve uzaktan görülebilen daha fazla detay bekliyor.

Oyuncuların bekledikleri bazı özellikler ise daha sonraki güncellemelerde kullanıma sunulacak. 120 Hz oyun desteği, PS5 için uyarlanabilir tetik tuşları ve dokunsal geri bildirim, görsel ve işitsel iyileştirmeler güncellemenin getirdikleri arasında bulunuyor.

120 Hz desteğinin eksikliği, Apex Legends oyuncularını hayal kırıklığına uğratabilir. Hem oyunun hızlı doğası hem de geliştiricilerin bunu yeni nesil güncellemesinin ana hedeflerinden biri olarak sunması, bu desteğin eksikliğini sorgulatıyor. Yine de, PS5 ve Xbox Series X/S için hazırlanan yerel sürümlerin dağıtıma çıkmasının ardından 120 Hz desteğinin de kısa süre içinde hazır hâle gelmesi bekleniyor.

Microsoft’un Smart Delivery teknolojisi sayesinde Apex Legends’ın Xbox One versiyonuna sahip olanlar için Xbox Series X/S versiyonunun indirme işlemi otomatik olarak gerçekleştirilecek. PS5 sahiplerinin ise güncellemeyi manuel şekilde indirmesi gerekiyor. PS4 versiyonuna sahip olmayanların PSN Store’u ziyaret etmesi gerektiğini de belirtmekte fayda var.

apex legends ps5Apex Legends oyuncularını başka yenilikler de bekliyor. Bu yıl daha önce kullanıma sunulduğunda büyük ilgi gören 9v9 Control modu, 12 Nisan’a kadar yeniden oyuncularla buluşacak. King’s Canyon’daki Caustic Treatment bölgesinde de bazı değişiklikler yapılıyor.

3v3 Arena modu içinse Apex Legends oyuncularına Drop-Off isimli yeni bir harita geliyor. Warriors Collection etkinliği sırasında oyunculara sınırlı bir süre için erişebilecekleri 24 farklı ürün sunuluyor. Bunlar arasında kostümler de bulunuyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Recep İvedik 7’den ilk fragman geldi

Disney+ Recep İvedik 7 paylaşımlarına devam ediyor. Çevrimiçi içerik platformu, filmin afişini kısa süre önce paylaşmıştı. Şimdi de filmin ilk fragmanı izleyicilerin karşısına çıktı. Togan...

Vivo Y02 6.51 inç ekran, 5000 mAh pille geliyor

Vivo Y02 geçtiğimiz ağustos ayında tanıtılan Y02s'in ardından resmiyet kazandı. Akıllı telefonda ismi henüz açıklanmayan sekiz çekirdekli bir işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 3 GB...

Tesla yeni tasarımla Model 3’ün üretim maliyetini düşürecek

Tesla Model 3'ün yeniden tasarımı için hazırlanıyor. Reuters'ın haberine göre, şirket çalışmaları "Highland" kod adıyla yürütüyor. Tesla'nın amacının üretim sürecinin sadeleştirmek ve gerekli parça...

WhatsApp kullanıcılarının kendilerine mesaj göndermesi kolaylaşıyor

WhatsApp kullanıcılarının kendilerine mesaj göndermesini sağlayan özellik dağıtıma çıktı. Bir tür hatırlatıcı işlevi gören bu özellik sayesinde kullanıcılar unutmamaları gereken şeyleri kendilerine iletebilecek. "Kendine...

ÖNE ÇIKANLAR