Apex Legends iOS ve Android sürümlerini günün birinde görebiliriz

Ücretsiz şiddetli çatışma oyunu Apex Legends bir haftayı biraz aşkın zaman önce konsollar ve PC içn çıkmıştı. Kısa sürede de büyük başarı elde etmişti. Oyun çok yakında mobil cihazlara da gelebilir.

Fortnite ve PlayerUnknown’s Battlegrounds gibi oyunların gösterdiği başarının ardından Electronic Arts, bu oyunu gelecekte hem Android hem de iOS cihazlarına getirmeyi planlıyor.

Söz konusu bilgi, EA’nın 2019 üçüncü mali çeyrek finans tablosuyla ilgili düzenlenen telekonferans oturumunda geldi. Şirketin CEO’su Andrew Wilson, zaman içinde oyunu mobile getirmeyi ve platformlar arası oyuna izin vermeyi düşündüklerini kaydetti. Aynı zamanda oyunun Asya’da büyük bir değere ulaşmasını beklediğini, bununla ilgili olarak da çeşitli görüşmeler yaptıklarını kaydetti.

EA ilk kez oyunun çapraz platform desteğinden bahsetmiş oldu. Yani gelecekte Xbox One ve PS4 sahibi iki kişi konsolları üzerinden birbiriyle mücadele edebilir.

Konsol, mobil ve PC gibi ortamlarda oyunların kontrol edilmesinin ne kadar farklı olduğunu dikkate alırsak, bu platformlar arasında oyun imkanının sunulması zor gibi görünüyor.

Wilson’ın sözleri, şirketin mobil için geliştirme çalışmalarında henüz başlangıç aşamasında olduğunu gösteriyor. Yani yakın gelecekte Apex Legends iOS veya Android sürümlerini beklememek gerekiyor.

Bu arada Apex Legends oynayanları ilgilendiren bir başka haber var. Daha önceki bir sızıntı oyunun çok yakında tekli ve ikili modlara sahip olacağını işaret ediyor. Böylelikle başka iki oyuncuyu daha beklemeden de oyun oynamanız mümkün olabilir.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Amazon Kindle Paperwhite daha büyük ekran ile yenilendi

Amazon, Kindle Paperwhite e-kitap okuyucusunu yaklaşık üç yıllık bir aranın ardından yeniledi. Ekran büyüklüğünü 6.8 inçe çıkaran şirket, E-Ink ekranın parlaklığını da artırdı. Ekranın...

Slack hikaye benzeri paylaşım özelliğini kullanıma sunuyor

Salesforce'un Slack'i satın alma süreci geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Popüler kurumsal iletişim platformu, yeni özelliklerini çatı şirketinin Dreamforce etkinliğinde duyurdu. Slack testlerine daha önce başladığı...

iOS 15 ve iPadOS 15 ile henüz çıkış yapmayan yeni özellikler

Apple'ın iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemeleri çıktı, ancak WWDC 2021'de duyurulan özelliklerin tümü bu yeni güncellemelerle birlikte ilk günden sunulmuyor. SharePlay, geliştirilmiş AirPods...