Anki Drive Android’e yeni özelliklerle birlikte ayak basıyor

anki-drive-spektrix-180914

iPhone ve iPad ile çalışabilen dijital oyuncak yarış arabası Anki Drive şimdi de Android’e geliyor. Ekim ayında gelecek Android desteğine ek olarak, mevcut iOS uygulamasına getirilecek ek özellikler, meydan okumayı sevenlerin hoşuna gidecek yeni bir otomobil ve henüz bu zevke katılmamış olanlar için yeni bir fiyatlandırma sistemi de geliyor.

Anki Drive yarış seti oturma odanızda yere kurduğunuz bir yarış pisti üzerinde otomobilleri akıllı telefon veya tabletle kontrol ederek yarış keyfi yaşamanızı sağlıyor. Ekim ayında çıkacak Android sürümüyle birlikte yeni özellikler de geliyor.

anki-drive-180914-1

Yeni özelliklerin arasında takım oluşturarak farklı gruplara veya makinelere karşı yarışmayı sağlayan Takım Modu bulunuyor. Ayrıca bir diğer yeni mod olan Dengeli Otomobiller Modu da daha az tecrübeli oyuncularla eşit şartlarda oynamanızı sağlıyor, böylelikle onları kolaylıkla yenip işin zevkini alamamak gibi bir durum da söz konusu olmuyor.

Android kullanıcılarının Apple kullanıcıları kadar para vermeyeceğini düşünen Anki setin fiyatında da bir indirime gitmi. Setin başlangıç fiyatı 199 dolardan 149 dolara indirilmiş. Başlangıç setinin içinde yarış pisti, iki otomobil ve şarj için gerekli olan istasyonlar bulunuyor.

anki-drive-180914-2

Bu arada Anki bu sistem için yeni bir otomobilin tanıtımını da yaptı. Spektrix adı verilen yeni aracın rakibin direksiyonunu kitleyen Scrambler veya kurbanın silahlarının kontrolsüzce ateşlenmesine neden olan Chaos Pulse gibi özellikleri bulunuyor.

Anki Drive yarış seti ABD’de satılıyor, çok yakında İngiltere’de de satışa sunulacak

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...