Anker Soundcore Life Q10 İncelemesi

Uygun fiyata kablosuz rahatlık ve yüksek ses kalitesi

Uygun fiyata düzgün bir kablosuz kulaklık sahibi olmak isteyenler için Anker Soundcore Life Q10 değerlendirme listesinde yer almalı. Yüksek ses çıkış şiddeti, güçlü baslar önemli özellikler arasında yer alıyor.

DEĞERLENDİRME

Tasarım
75 %
Bağlantı Yetenekleri
80 %
Ses Kalitesi
80 %
Pil
100 %

SATIN ALIN: Anker Soundcore Life Q10 uygun fiyatlarla ve ödeme koşullarıyla Hepsiburada’da.

Önce akıllı telefonlar, daha sonra da tabletler geleneksel kulaklık jaklarını bir kenara bırakıyor. Bu durum daha fazla kullanıcının kablosuz kulaklıklara yönelmesini sağlıyor. Kulaklık tarafında kullanıcıların önünde farklı biçim seçenekleri bulunuyor. Rahatlığı düşünen, dışarıdan nasıl görüneceğini önemsemeyenlerin öncelikli tercihi ise kafa üstü kulaklıklar oluyor. Anker Soundcore Life Q10 da bu tarz ürünlerden bir tanesi. Kaliteli ve yüksek fiyatlı rakiplerine göre daha makul bir fiyat çizgisinden sunulan Q10, fiyat-performans dengesine odaklanan kullanıcılara hitap ediyor. Anker Soundcore Life Q10 inceleme yazısında bu kulaklıkla ilgili izlenimlerimizi aktarıyoruz.

Soundcore Life Q10’un şık bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Genel olarak mat plastikten yapılmış, kırmızı renkli dokunuşları kulaklığın iç tarafında ve plakaların üstünde ince bir hat şeklinde görüyoruz. Plastikten yapılmış olmasına rağmen kesinlikle sıradan durmuyor. Kafayı çevreleyen bölümün iç tarafı kırmızı renkli süngerle kaplanmış. Sünger ne çok sert ne de çok yumuşak. Kulaklığı taktığınızda başınızın tepesinde herhangi bir baskı hissetmiyorsunuz.

Plakaların iç tarafı ise yumuşak yastıklarla kaplı. Bu sünger kaplamalar sayesinde kulaklar için epey geniş bir boşluk yaratılıyor. Nefes alan sünger yapısı sayesinde kulaklarınız, kulaklığı belirli bir süre kullandıktan sonra yaşamanızın muhtemel olduğu sıkıntı hissini oldukça geç bir sürede yansıtıyor. Kısacası, kulaklığı kullanmak rahat, kafada baskı yaratmıyor. Öte yandan başın üstündeki plastik çerçeve esnek olduğu için kulaklığı kafadan çıkarmak veya kafaya geçirmek de zahmetsiz şekilde gerçekleştiriliyor. Bu arada iç taraflar da kırmızı renkli ince bir sünger tabakayla kaplı. Kulaklıkların yönünü gösterecek biçimde R ve L yazıları da yazılmış.

Soundcore Life Q10’un sürgülü yapısı, kulaklığın farklı kafa boyutlarına uygun hâle gelmesini sağlıyor. Öte yandan sürgülerin hemen ucuna yerleştirilmiş menteşeler sayesinde yastıklı bölümler katlanıyor. Böylelikle çanta gibi yerlerde daha az yer kaplayacak şekilde taşınması sağlanıyor. Normalde bu tarz kafa üstü kulaklıklar taşıma çantalarıyla gelir. Ne yazık ki Anker, biraz da maliyetleri düşürmek amacıyla böyle bir çantayı kutuya yerleştirmemiş. Belki ince ve küçük bir bez çanta bulup bu eksikliği de kapatabilirsiniz.

Kutudan çıkanlara gelmişken, kutunun içinden bir adet 3.5mm kulaklık kablosu çıkıyor. Böylelikle Bluetooth desteklemeyen cihazlarla da kulaklığı kullanabilirsiniz. Üstelik Bluetooth bağlantısını kullanmadığınız için pil ömrü de daha yüksek seviyeye çıkacaktır. Ayrıca USB-C – USB-A tipi kablo da şarj işlemi için kullanılıyor. Anker Soundcore Life Q10’un USB-C portuna sahip olduğunu görmek memnuniyet verici.

Sağ plakanın hemen altında USB-C portu bulunuyor. Bunun yanında da 3.5mm kulaklık jakı var. Kontroller de bu tarafa yerleştirilmiş. Aşağıdan yukarı doğru ilerlediğimizde LED bildirim göstergesini, güç düğmesini, ses tuşlarını ve bas tuşunu görüyoruz. Tuşlar yeterli derinlikte ve sert değil. Böylelikle rahatlıkla kullanıyorsunuz, kullanmak için kulaklığa bastırmanız gerekmiyor. Ses azaltma ve artırma tuşlarına basılı tuttuğunuz takdirde çalan parçalar arasında geri ve ileri gitmeniz de mümkün oluyor. Her iki ses tuşuna 3 saniye basılı tuttuğunuzda kulaklık Bluetooth eşleştirme moduna giriyor. Güç düğmesine müzik dinlerken bastığınızda da çalan parça duraklatılıyor.

Anker Soundcore Life Q10 Bluetooth 5.0 destekli. Akıllı telefon, tablet veya bilgisayarla eşleştirme işlemi hızlı şekilde gerçekleştiriliyor. Daha sonra eşleştirdiğiniz cihazla da, kulaklığı açtıktan hemen sonra otomatik bağlantı kurabilirsiniz. Soundcore Life Q10’un menzili, en yeni Bluetooth teknolojisinin de katkısıyla, yüksek sayılır. Ofisimizde bulunan tablette müzik dinlerken, kapıdan dışarı çıkıp bir 15 metre kadar uzaklaştığımızda, arada 2-3 duvar olmasına rağmen kesintisiz müzik akışı sürdü.

Ses kalitesine gelince… Anker bu ürünün yüksek çözünürlüklü ses sertifikasına sahip olduğunun altını çiziyor. CD kalitesinde ses, yüksek detay ve zengin tonların dinlenebileceğini belirtiyor. Şirketin bu iddiası boş değil. Gerçekten de Q10 yüksek bir ses kalitesi sunuyor. Tizler gayet temiz ve yüksek şiddette patlama yok. Farklı ses profillerinde bile gayet temiz bir ses elde etmek mümkün oldu. Elimizdeki daha yüksek fiyatlı ve üst özellikli kablosuz kulaklıkla karşılaştırılabilir bir ses kalitesine sahip.

Kulaklığın üzerinde baslar için özel bir tuşun bulunduğunu söylemiştik. Bu tuşa bastığınızda baslar daha da güçlendiriliyor. Ancak ürünün varsayılanında bile baslar oldukça kuvvetli. Yüksek baslar ile müzik dinlemeyi sevenler için Q10 güzel bir kulaklık. Ancak bazı parçalarda en yüksek ses seviyesinde hafif patlamaların olduğunu ve plakaların fazla titreştiğini hissettik. Tabii ki, size tavsiyemiz en yüksek ses seviyesine çıkmamanız olacaktır. Çünkü ses çıkış şiddeti yüksek ve en üst seviyeye çıkmak kulak sağlığınıza zarar verebilir.

Bu tarz kulaklıklarda gürültü engelleme aranan bir özellik oldu. Soundcore Life Q10’da ise gürültü engelleme bulunmuyor. Ancak bunu çok aradığımızı söyleyemeyiz. Çünkü yumuşak yastıklar içeride yeteri kadar dışarıdan izole edilmiş bir ortam yaratıyor. Ses şiddeti de dışarının gürültüsünün etkisini azaltmada yardımcı oluyor.

 

Soundcore Life Q10’un üstündeki dahili mikrofon sayesinde telefonunuzda müzik dinlerken gelen çağrılara cevap verebilir daha sonra da müziği kaldığınız yerden dinleme devam edebilirsiniz. Kulaklığın mikrofonu ses kalitesi bakımından yeterli. Karşıdaki kişi sizin ne söylediğinizi rahatlıkla anlayacaktır.

Q10’un iddialı olduğu noktalardan bir tanesi de pil ömrü. Anker, kulaklığın 60 saate varan çalma süresine sahip olduğunu öne sürüyor. Bunu test etmek için yeterli süremiz olmadı, ancak kullandığımız bir haftalık süre boyunca kulaklığı hiç şarj etmediğimiz hâlde kulaklığın kutudan çıktığı şekilde, orta pil seviyesinde kaldığını gördük. Kulaklığı açık biçimde bıraksanız bile bunun pil ömrüne olumsuz bir etkisi olmuyor gibi görünüyor.

Anker Soundcore Life Q10, önceliği ses kalitesi olan, aynı zamanda basları hissetmek isteyen kullanıcılar için uygun fiyatlı bir kulaklık seçeneği olarak karşımıza çıkıyor. Fiyatına göre şık görünen tasarımı ve iyi malzeme kalitesi de önemli artıları arasında yer alıyor. Pil ömrünün yüksek olması uçak yolculuğu veya uzun gezilerde rahat etmenizi sağlayacaktır. Taşıma çantası olsa daha güzel olurdu, ancak bu eksikliği de kendi imkanlarınızla kapatabilirsiniz.

SATIN ALIN: Anker Soundcore Life Q10 uygun fiyatlarla ve ödeme koşullarıyla Hepsiburada’da.

7 YORUMLAR

 1. HB efsane indirim ile yarı fiyatına 199 TL ye aldım.
  Yoğunluktan olsa gerek ürün 10 günde geldi.
  İlk defa kulaklıkda bu kadar yüksek bas duydum.Ekstra bas ayarı var açmanıza gerek yok.
  Kablolu veya kablosuz aynı kalite sesi veriyor.
  Sanki evde AVR açık gibi ses hissi veriyor.
  Kulaklık açılınca pil durumunu veya bas açıp kapadığınızda önemli bilgileri eng kadın sesli söylüyor.
  Pili dolu geliyor. Notebook USB ye taktım 1 saatte ful şarj oldu.
  Aktif gürültü önleme yok ama ihtiyaç da yok.
  Çünki kulağı tamamen kapadığı için kafanızda iken müzik olsun veya olmasın dışardan ses almıyor dışarıya da ses vermiyor. Kulaktan çıkartınca diğer insanlar sesi duyuyor.
  Uzun kullanımda sanki biraz terleme yapıyor gibi, sıkı geldi bana.
  Win 10 Notebook ve Xiaomi redmi 6 tel anında gördü çalıştı.
  Bir de saklama kutusu olsa iyi olurmuş.
  Ben ambalajından cıkan şef plastik kalıbı atmadım. Onun içinde tutuyorum.
  Fiyatı 300 TL altında ise alınabilir.
  Yalnız bu ürünü BT olmayan tv de transmitter ile kullanmak isteyen var ise uyarayım;
  Hem BT vericinin hem de kulaklığın ekranları olmadığı için göremiyorsunuz ve siz farkında olmadan etrafta açık başka cihaz varsa;
  hem BT vericisi hem de kulaklık başka aletlere bağlanmaya calısıyor ve sorun cıkıyor sizin verici ve kulaklık ile eşleşmiyor.
  Yani Etrafta BT yayan cihazın olmadığı bir yerde eşleştirme yapmak lazım.
  Ben 15 dk uğraştım ancak eşleştirebildim.

 2. merhaba,

  ürünü aldım, ancak kullandığım iki windows 10 yüklü laptopumdan birine ve telefonuma kolayca bağlanırken diğer bir win 10 yüklü laptopa tanıtamadım. bluetooth aygıtlar listesinde görünmüyor bile.
  windows 7 yüklü laptopumda ise cihaz görünüyor ancak ses çıkışını ona yönlendiremiyorum.

 3. eleştirel bir yazıdan daha çok övgü yazısı gibi olmuş. hiç mi eksiği yok diye düşünmeden edemiyorsunuz. birde ses kalitesi soyut bir kavram. örnek verecek olursak aynı cihaz için yapılan yorumlarda birbirinin tamamen zıttı bilgiler veriliyor. biri bass çok kuvvetli derken diğeri çok zayıf yazıyor. bence bunun teknik olarak testlerinin yapıldığı platformlar olmalı

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Realme C20 resmiyet kazandı: Helio G35, 5000 mAh pil

Realme, uygun fiyatlı cihazların bulunduğu C serisinin en yeni üyesini gözler önüne çıkardı. İlk olarak Vietnam'da satışa sunulan telefon Realme C20 adını taşıyor. Akıllı...

iPhone 12 ile dünyanın farklı ülkelerinden portreler, manzaralar ve diğer fotoğraflar

Apple'ın iPhone 12 serisi gelişmiş kamera sistemleri ve şirketin deyimiyle "bir akıllı telefondaki en hızlı çip" olan A14 Bionic ile tüm kullanıcılara güçlü bilişimsel...

Microsoft Edge için temalar, uyuyan sekmeler ve şifre yöneticisi

Microsoft bu hafta içinde Edge internet tarayıcısı için yeni ve renkli temalar çıkarıyor. Bunun yanı sıra internet tarayıcısı ve genel PC performansının artmasını sağlayan...

Honor V40 tanıtıldı: Dimensity 1000+, 50 MP kamera

Honor V40, birkaç ertelemenin ardından sonunda resmen gözler önüne çıktı. 5G destekli V40, Honor'un Huawei'den ayrılıp Shenzhen merkezli bir konsorsiyumun kontrolüne geçmesinin ardından tanıttığı...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Ana ekrana ekleyin

Ekle
×