Anker Nano II GaN şarj adaptörleri şimdi eskisinden daha küçük

Anker’in GaN (galyum nitrür) şarj cihazları, küçük boyutlarda ancak güçlü şarj yetenekleri sunan en iyi ürünlerden bir tanesi olarak nitelendiriliyor. Şimdi, şirket ikinci nesil GaN tabanlı şarj cihazlarını Anker Nano II serisini duyuruyor.

Yeni Nano II şarj cihazları, Anker’in “GaN II” olarak adlandırdığı teknolojiyi içeriyor. Bunun, şirketin galyum nitrür bazlı bileşenlerin ikinci nesil versiyonu olan ve çalışma verimliliğinde yüzde 20 artış sunduğu söylenen bir teknoloji olduğu belirtiliyor. Böylelikle eskisinden daha küçük şarj cihazları üretilebiliyor, daha az ısı iletimi oluyor.

Galyum nitrür, silikondan daha geniş bir bant genişliği sunması sayesinde, elektrikli cihazlardaki silikon bileşenlerine nazaran giderek daha popüler hâle geliyor. Bu, geleneksel malzemeden daha hızlı elektrik akımıyla, daha yüksek sıcaklıklarda, daha yüksek voltajları sürdürmesini sağlıyor. Bu özellikler onu ultra küçük şarj cihazları gibi nesneler için mükemmel hâle getiriyor.

Anker Nano 2 özellikleri ve fiyatı

İlk Anker PowerPort Atom PD 1, 2019 yılında ilk kez piyasaya sürüldüğünde GaN şarj cihazlarının ilk dalgasının başlamasına yardımcı oldu. Apple’ın daha önce ABD’deki iPhone’ların kutularına yerleştirdiği 5W şarj adaptörleri kadar küçük boyutlara sahip bir güç adaptörü, küçük bir dizüstü bilgisayarı şarj etmek yeterli güce sahipti. O zamandan beri, ultra küçük GaN şarj cihazlarının daha da yüksek güç özellikleri sunduğunu gördük. Şu anda cebinize sığan ve normal boyutlu bir bilgisayara güç verebilen 65 W’lık bir güç adaptörünü satın almak hem kolay hem de ekonomik.

anker nano 2

Yeni Anker Nano 2 şarj cihazları üç model altında sunulacak. 30W model yurt dışında 29,99 dolara satılacak. 35,99 dolar karşılığında 45W şarj cihazı ve 39,99 dolar karşılığında 65W şarj cihazı satın alınabiliyor. Üç şarj cihazının tümü tek bir USB-C bağlantı noktasına sahip ve şarj esnasında güç çıkışını yönetmek için Anker’in PowerIQ 3.0 teknolojisi ile birlikte geliyor.

30W güç adaptörü grubun en küçüğü niteliğini taşıyor. 31,50 x 30,48 x 37,85 mm boyutlarında olup; 40,64 x 35,56 x 38,10 mm boyutlarındaki orijinal 30W PowerPort Atom PD 1’den biraz daha küçüktür.

Anker Nano II güç adaptörleri şu anda yurt dışında Amazon ve Anker’in web sitesinde ön siparişe sunuldu. Teslimatlar da haziran ayında başlayacak.

F1 Amerika GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 heyecanı iki haftalık bir aranın ardından Türkiye'den ABD'ye taşınıyor. F1 Amerika GP 2021 hafta sonunda yine heyecanlı bir yarış bizi bekliyor. Geçen...

Huawei Nova 9 Ön İnceleme: Kaan Arlı’dan Huawei deneyimi ile ilgili detaylar – Video

Huawei geçtiğimiz ay Çin'de duyurusunu gerçekleştirdiği Huawei Nova 9'un Doğu Avrupa, İskandinavya, Kanada ve Türkiye bölgeleri için lansmanını Avusturya'nın başkenti Viyana'da gerçekleştirdi. Öte yandan...

Sony A7 IV tanıtıldı: 33 MP sensör, 4K video kaydı

Sony, aynı zamanda A7 IV olarak da bilinen Alpha 7 IV fotoğraf makinesini/kamerasını tanıttı. A7 IV, Sony'nin 2018'de çıkarttığı giriş segmenti tam kare kamerası...

Apple Watch Series 7 söküm işleminde dikkat çekici detaylar – Video

Apple Watch Series 7'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerde satışa sunulmasıyla birlikte, iFixit ekibi bu yeni Apple akıllı saatinin söküm işlemlerine zaman kaybetmeden...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun