EğlenceManşetler

Bir devir sona eriyor: İlk Angry Birds oyunu Google Play Store’dan çıkarılıyor

sega angry birds google play

Bir döneme damga vuran Angry Birds oyunlarının ilki 2009’da oyuncularla buluşmuştu. Bu oyun daha sonra Rovio Classics: Angry Birds adıyla pazarlanmıştı. İlk Angry Birds Google Play Store’dan 23 Şubat itibarıyla çıkarılacak. Böylelikle dünyanın en popüler oyunlarından biri için bir devir sona ermiş olacak.

Konuyla ilgili açıklama, oyunun geliştiricisi Rovio Entertainment tarafından Twitter üzerinden yapıldı. Oyun Play Store’dan çıkarılsa da, indirildiği cihazlarda oynanmaya devam edecek. İlk aşklarını unutamayan Angry Birds hayranlarının önünde oyunu indirmek için hâlâ bir fırsat mevcut.

Rovio’dan yapılan açıklamada, ilk Angry Birds oyununun stüdyonun oyun portföyüne olan etkisi nedeniyle bu kararın alındığı belirtildi. Stüdyonun portföyünde Angry Birds 2, Angry Birds Dream Blast, Angry Birds Friends, Angry Birds Journey, Angry Birds Reloaded ve Angry Birds Minecraft gibi seçenekler bulunuyor.

İlk Angry Birds Google Play Store’dan 23 Şubat’a kadar indirilebilecek

İlk Angry Birds Google Play Store’dan çıkarılırken, Apple App Store’da macerasını farklı bir isimle sürdürecek. Rovio’dan verilen bilgiye göre, oyun “Red’s First Flight” (Kırmızı’nın İlk Uçuşu) adıyla yola devam edecek. Şirket isim değişikliği için Apple’ın onayının beklendiğini belirtti.

Oyunu 23 Şubat tarihine kadar Google Play Store’dan indirmek mümkün. Rovio Classics: Angry Birds için hem iOS’te hem de Android’de 21,99 TL ödemek gerekiyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER