Android uygulamalarında çökme yaşayan kullanıcılar için hızlı çözüm tavsiyesi

Bazı Android cihaz sahipleri kullandıkları çeşitli uygulamalarda çökme sorunu yaşıyor olabilirler. İçinizi rahat tutun, Google bu sorunun çözümü için çalışıyor. Söz konusu sorun, Android System WebView olarak adlandırılan bir sistem bileşeninden kaynaklanıyor.

Android System WebView, Android uygulamalarının web içeriği görüntülemesine izin veriyor. Ancak şu anda çeşitli uygulamaların çökmesine neden olan bir sorunun kaynağını da teşkil ediyor.

Google, konuyla ilgili olarak The Verge sitesine yaptığı açıklamada, “WebView ile ilgili olarak Android’deki bazı uygulamaların bazı kullanıcılar için kilitlenmesine neden olan bir sorunun farkındayız.” dedi. “Şu anda kapsamı tam olarak doğrulamak için çalışıyoruz ve bir düzeltme devam ediyor.”

Bazı kullanıcılar, WebView’daki en son güncellemenin kaldırılmasının sorunu çözdüğünü söylüyor. Aslında, Samsung’un resmi ABD destek Twitter hesabı tam olarak bu adımı atmanızı öneriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Android 13 için belirlenen tatlı kod adı Tiramisu olabilir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
AirPods 3 tanıtım tarihi için iPhone 13 ile kesişen tahmin

Google, Workspace durum sayfasında Gmail Android uygulamasıyla ilgili bazı sorunların olduğunu dile getiriyor. Şirket, sorunlar çözülene kadar masaüstü arayüzünün kullanılmasını tavsiye ediyor.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...