Android telefonlarında telefon arama geçmişi silme işlemi nasıl yapılır?

Android telefon kullanıcıları yaptıkları, aldıkları veya cevaplamadıkları aramaların listesini kolayca kontrol edebilirler. Her ne kadar marka, model ve kullanıcı arayüzüne göre Telefon uygulamalarının düzeni değişse de, yapılan işlemler genel olarak birbirinden farklı değildir. Android telefonunuzdaki belirli bir aramayı veya tüm arama geçmişinizi silmek istemeniz durumunda, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. Android telefon arama geçmişi silme işlemi gösterimini Samsung Galaxy S21 Ultra üzerinde yapıyoruz. Ancak diğer çoğu Android telefonunda da benzer kullanımların varlığı söz konusudur:

 1. Android telefonunuzdaki Telefon uygulamasını bulun ve açın. Arama geçmişi liste hâlinde görünecektir.
  android telefon arama geçmişi silme
 2. Alt çubukta bulunan Kayıt sekmesine geçin.
  android telefon arama geçmişi silme
 3. Sağ üst köşedeki üç noktalı menü simgesine tıklatın. Açılan menüden Sil seçeneğine tıklatın.
  android telefon arama geçmişi silme
 4. Her bir çağrı kaydının yanında seçim yapmayı sağlayan halkaları göreceksiniz. Silmek istediğiniz çağrı kayıtlarını tıklatarak seçin. İşiniz bittiğinizde en altta görünen Sil düğmesine tıklatın.
  android telefon arama geçmişi silme
 5. Eğer tüm çağrı kayıtlarını silmek isterseniz, sol üst köşedeki Hepsi halkasını seçin. Sonra Sil düğmesine tıklatın.
  android telefon arama geçmişi silme

Android telefon arama geçmişi silme işlemine alternatif yöntem: Telefonu silip fabrika ayarlarına döndürmek

Android telefon arama geçmişi silme işlemi size yardımcı olmuyorsa, fabrika verilerine sıfırlama da yapabilirsiniz. Bu, sisteminizdeki tüm dosyaları ve ayarları silmenin yanı sıra, gönderilen aramaları, gelen aramaları ve cevapsız aramaları içeren arama günlüklerini de siler. Ancak bu son seçenektir ve fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce Android akıllı telefonunuzda depolanan verilerinizin yedeğini almayı unutmayın.

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...