Android O önümüzdeki hafta itibarıyla dağıtıma çıkabilir

android oGoogle en yeni mobil işletim sistemi sürümü Android O için çalışmalarını bir süredir devam ettiriyor. İşletim sistemi için dört geliştirici sürümü yayınlayan şirket, meraklılara yeni platformu erkenden tanıma fırsatı vermişti. Ancak Google nihai sürümün yayın tarihi konusunda sessiz kalmayı tercih etmişti.

Teknoloji yorumcusu David Ruddock ise yeni Android sürümünün yayın tarihi konusunda ortaya iddialı bir tarih attı. Ruddock, yeni sürümün önümüzdeki hafta dağıtıma çıkabileceğini iddia etti. Ruddock’un iddiasının aniden ortaya çıkmadığını ve bir temelinin olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Ruddock bu konudaki iddiasını ilk olarak geçtiğimiz haziran ayında gündeme getirmişti. Yorumcu iddiasını güvenilir bir kaynağa dayandırmıştı. Ruddock geçtiğimiz gün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ise Android O’nun önümüzdeki haftadan itibaren Google Pixel cihazlarına yüklenebileceğini belirtti.

Ruddock’un bilgileri doğru olsa da, son dakikada bazı değişikliklerin yapılmasının da ihtimaller dahilinde olduğunu unutmamak gerekiyor. Son dakikada yaşanabilecek aksilikler veya yapılabilecek değişiklikler nedeniyle Google, genellikle kesin dağıtım tarihleri açıklamaktan çekiniyor.

Android O büyük ihtimalle ağustos içinde kullanıcılarla buluşmaya başlayacak

Ruddock’un işaret ettiği zaman aralığının doğru olma ihtimali ise bir hayli yüksek. Google geçtiğimiz yıl Android 7.0 Nougat’yı 22 Ağustosta Nexus cihazlara göndermeyi başlamıştı. Dolayısıyla yeni sürümün de bu ay içinde dağıtıma çıkması şaşırtıcı olmayacaktır.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Music Uzamsal Ses ve Kayıpsız Ses ile kaliteyi yükseltiyor

Apple bugün, Apple Music'in Dolby Atmos desteğiyle donatılmış Uzamsal Ses'in eklenmesiyle birlikte sektör lideri ses kalitesini abonelere getireceğini duyurdu. Söz konusu özelliğin geleceği, son...

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...