Android O önümüzdeki hafta itibarıyla dağıtıma çıkabilir

android oGoogle en yeni mobil işletim sistemi sürümü Android O için çalışmalarını bir süredir devam ettiriyor. İşletim sistemi için dört geliştirici sürümü yayınlayan şirket, meraklılara yeni platformu erkenden tanıma fırsatı vermişti. Ancak Google nihai sürümün yayın tarihi konusunda sessiz kalmayı tercih etmişti.

Teknoloji yorumcusu David Ruddock ise yeni Android sürümünün yayın tarihi konusunda ortaya iddialı bir tarih attı. Ruddock, yeni sürümün önümüzdeki hafta dağıtıma çıkabileceğini iddia etti. Ruddock’un iddiasının aniden ortaya çıkmadığını ve bir temelinin olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Ruddock bu konudaki iddiasını ilk olarak geçtiğimiz haziran ayında gündeme getirmişti. Yorumcu iddiasını güvenilir bir kaynağa dayandırmıştı. Ruddock geçtiğimiz gün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ise Android O’nun önümüzdeki haftadan itibaren Google Pixel cihazlarına yüklenebileceğini belirtti.

Ruddock’un bilgileri doğru olsa da, son dakikada bazı değişikliklerin yapılmasının da ihtimaller dahilinde olduğunu unutmamak gerekiyor. Son dakikada yaşanabilecek aksilikler veya yapılabilecek değişiklikler nedeniyle Google, genellikle kesin dağıtım tarihleri açıklamaktan çekiniyor.

Android O büyük ihtimalle ağustos içinde kullanıcılarla buluşmaya başlayacak

Ruddock’un işaret ettiği zaman aralığının doğru olma ihtimali ise bir hayli yüksek. Google geçtiğimiz yıl Android 7.0 Nougat’yı 22 Ağustosta Nexus cihazlara göndermeyi başlamıştı. Dolayısıyla yeni sürümün de bu ay içinde dağıtıma çıkması şaşırtıcı olmayacaktır.

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...

Sony PS5 için ilk beta sürümünü yayınladı, beklenen M.2 SSD desteği geliyor

Sony'nin PS5 sistem yazılımı beta programı bugün uygulanmaya başlıyor. Beta sürümü uzun zamandır beklenen M.2 SSD yuvasına erişim de sağlıyor. İlk PS5 beta sürümü...

Huawei P50 ve Huawei P50 Pro tanıtıldı; işte özellikleri

Haftalarca ve hatta aylarca süren bekleyişin ardından, Huawei nihayet Huawei P50 serisinin duyurusunu gerçekleştirdi. Yeni cihazlar, daha önce sızıntılarda gördüğümüz gibi dairesel bir kamera...