Android N sürümünün ismi kamuoyu tarafından belirlenebilir

Android N

Android sürümlerinin hangi ismi alacağı, teknoloji dünyasında sürekli olarak heyecanla beklenen konular arasında yer alıyor. Şirket yeni sürümün ismine karar verirken potansiyel kullanıcılarının da yardımını isteyebilir.

Delhi Üniversitesi’nde konuşan Google CEO’su Sundar Pichai, yeni Android sürümünün isimlendirme sürecine kamuoyunun da dahil edilebileceğini belirtti. Katılımcılar Pichai’ye bugüne kadar neden bir Hint tatlısının Android’e isim olarak seçilmediğini sorarken, Google CEO’su önce annesinden tavsiye alacağını ardından da bir çevrim içi anket başlatabileceğini dile getirdi.

Pichai’nin sözleri kesin bir plandan ziyade bir öneri niteliği taşıyor. Yeni sürümün adı Android N olacağı için Google’ın internet aleminin karşısına Nutella, Nut (Fındık), Nougat (Koz Helvası) gibi seçeneklerle çıkması muhtemel gözüküyor.

Nutella, Android N için pek çok kişinin aklına gelen en uygun seçenek olarak ön plana çıkıyor. Şirketin daha önce bir Android sürümüne KitKat ismini vermiş olması, Nutella’nın isim olarak seçilmesi ihtimalini canlı tutuyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 büyük tasarım yenilikleri ve güvenlik özellikleri ile geliyor

Google'ın 2014'ten bu yana en radikal kullanıcı arayüzü değişikliği Android 12 ile birlikte duyuruldu. Android 12'nin yepyeni bir tasarım diliyle geleceği bir süredir konuşuluyordu...

MediaMarkt’tan futbol heyecanını artıracak fırsatlar

Süper Lig geçtiğimiz hafta sonu bitti, şampiyon ve ligden düşen takımlar belli oldu. Diğer ülke ligleri de yavaş yavaş neticeye kavuşuyor. Neyse ki, futbol...