Android Go kamera uygulaması gece moduyla yenileniyor

Google’ın Pixel serisi telefonlarının en güzel yönlerinden birisi, gelişmiş kamera yazılımı sayesinde donanımın imkan verdiğinden daha yüksek kaliteli fotoğraflar çekmeyi mümkün kılması. Yakında Google’ın bilişsel fotoğrafçılık konusundaki sihrinden faydalanmak için Pixel serisi bir telefon kullanmaya gerek kalmayacak. Android Go telefonlardaki kamera uygulaması gece modu ve HDR desteğine kavuşuyor.

Bu yenilikler içinde ilk olarak gece modu kullanıcılarla buluşacak. Nokia 1.3, Wiko Y61 ve Y81 gibi modellerde gece modunun dağıtımı şimdiden başlamış durumda. Flaş olmadan seri şekilde fotoğraf çekmeyi sağlayan bu mod, birden fazla kareyi birleştiriyor ve ortaya parlak ve keskin bir fotoğraf çıkarıyor.

HDR özelliği de yıl bitmeden Camera Go uygulamasında yerini alacak. Bu özelliğin Pixel serisi telefonlardaki HDR+ kadar iyi işlemesi beklenmiyor. Sonuçta Nokia 1.3’ün Qualcomm Snapdragon 215 işlemcisinde sadece basit bir dijital sinyal işleyicisi mevcut.

Yine de, Android Go kamera uygulamasında yapılacak bu değişikliğin Android Go cihaz sahiplerini memnun edeceğini görmek çok zor değil. Uygun bir fiyat karşılığında görece gelişmiş özelliklere erişmek, pek çok kullanıcı için memnun edici bir durum niteliği taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Redmi oyun telefonunu K40 serisi altında çıkaracak

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...

Apple eşya takip aygıtı AirTag’i sonunda tanıttı

Apple, uzun süredir beklenen AirTag isimli eşya takip aygıtını sonunda resmen gözler önüne çıkardı. Küçük yuvarlak bir cisim olan AirTag, kullanıcıların eşyalarını Apple'ın Bul...