Ana Sayfa Mobil Google önümüzdeki yıldan itibaren Android üzerinden yapılan aramalarda ekranda Google+ fotoğrafını gösterecek

Google önümüzdeki yıldan itibaren Android üzerinden yapılan aramalarda ekranda Google+ fotoğrafını gösterecek

Geçtiğimiz hafta yayınlanan Android 4.4 KitKat, gelen aramaları Google Places’a kayıtlı olan iş yerleriyle eşleyen Telefon uygulamasıyla dikkat çekmişti. Ancak Google’ın arayanın kimliğini göstermeye ilişkin planları sadece bununla sınırlı kalacağa benzemiyor. Arama devi önümüzdeki yılın başından itibaren Google+ profil fotoğraflarını cep telefonu numaralarına bağlamayı planlıyor. Sistemde onaylanmış bir cep telefonu numarası bulunan ve Google+ hesabına da sahip olan Google kullanıcıları otomatik olarak bu programa dahil olacak. Böylelikle Google+ hesabına bağlı bir numarayı arayan ve bu numara tarafından aranan Android cihaz sahipleri ekranlarında doğrudan o kişinin Google+ fotoğrafını görecek. Bunun için o kişinin cep telefonu numarasından başka bir bilgiye ihtiyaç duyulmamasıysa Google’ın hizmetinin püf noktasını oluşturuyor.

google-plus-caller-id-061113

Bu özellikle birlikte Android 4.4 ve daha sonra yayınlanacak sürümlerdeki Telefon uygulamasını geliştirmeyi amaçlayan Google’ın programa otomatik dahil etme politikası nedeniyle gizlilik kaynaklı bazı endişelere maruz kalabileceği belirtiliyor. Ancak programa dahil olmak için hesapla bağlantılı bir cep telefonu numarasına ve bir Google+ profil fotoğrafına sahip olmanın zorunlu olduğunun da yeniden altını çizmekte fayda var. 2014’ün başlarında devreye girmesi beklenen özelliğin dışında kalmak isteyen kullanıcılar Google’ın hesap ayarları bölümünü ziyaret ederek ”telefon numaranıza sahip olan insanların sizi Google servislerinde bulmasına ve bağlanmasına yardım edin” seçeneğini inaktif hale getirerek de programın dışına çıkabilecek.

İlgili >> Android Central, Attila Bodis (Google+)

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

14,338BeğenenlerBeğen
11,808TakipçilerTakip Et
4,838TakipçilerTakip Et
38,669AboneAbone Ol

İNCELEMELER