Android Auto 2018’de kablosuz bağlantıya geçecek

google news abone ol

android auto kablosuzAndroid Auto’nun pazara çıktığı 2015 yılından beri, mobil cihazdaki uygulamaları veya ekran görüntülerini otomobilin kontrol paneli ekranına yansıtmak için telefonu kabloyla doğrudan otomobilin merkezi birimine bağlamak gerekiyor. 2018’de bu durum Android Auto’nun kablosuz bağlantı desteği kazanmasıyla birlikte değişecek gibi görünüyor.

JVC Kenwood gelecek hafta düzenlenecek CES 2018’de kablosuz Android Auto ürünlerini tanıtmaya hazırlanıyor. Bunlardan bir tanesi JVC, diğeri de Kenwood markasını taşıyacak. Her ikisi de 1280 x 720 piksel HD ekranlar barındıracak, böylelikle navigasyon uygulamaları için keskin ve net görüş sunacak.

Benzer birçok ürün gibi, bu cihazlar da Android Auto’nun yanı sıra Apple CarPlay’i de destekleyecek. Ne var ki, şu anda hangi işlevlerin kablosuz olarak sunulacağı bilinmiyor. Öte yandan şimdiye kadar az sayıda kablosuz CarPlay ürünü görmüştük.

Android Auto’nun yeni sürümüyle gelecek yenilikler

Google kablosuz Android Auto desteğini geçtiğimiz mayıs ayında, Google I/O etkinliğinde duyurmuştu. Bu nedenle göreceğimiz ürünler çok şaşırtıcı sayılmaz. Kablosuz bağlantı desteğinin yanı sıra, “OK Google” sesli komut desteği, Android Auto’yu kontrol panelinin yanı sıra telefonda da kullanma imkanı da aynı zamanda tanıtılmıştı.

Yeni cihazlarla ilgili olarak aktardıklarımızın ötesinde herhangi bir yeni bilgi bulunmuyor. JVC Kenwood da henüz resmi bir duyuru yapmadı. Ancak tüm boşluklar gelecek hafta, 8 Ocak’ta CES kapılarını açmaya başladığında ortaya çıkacak.

CES’te görücüye çıkacak birçok yeni teknoloji olacak ve otomobil teknolojileri de başrol oynayan yenilikler arasında olacak. Etkinlikte yepyeni araç içi bilgi ve eğlence sistemlerinin tanıtılması bekleniyor. Bunların büyük çoğunluğunda Google ve Apple tarafından geliştirilmiş platformlar için destek bulunacaktır.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Recep İvedik 7’den ilk fragman geldi

Disney+ Recep İvedik 7 paylaşımlarına devam ediyor. Çevrimiçi içerik platformu, filmin afişini kısa süre önce paylaşmıştı. Şimdi de filmin ilk fragmanı izleyicilerin karşısına çıktı. Togan...

Vivo Y02 6.51 inç ekran, 5000 mAh pille geliyor

Vivo Y02 geçtiğimiz ağustos ayında tanıtılan Y02s'in ardından resmiyet kazandı. Akıllı telefonda ismi henüz açıklanmayan sekiz çekirdekli bir işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 3 GB...

Tesla yeni tasarımla Model 3’ün üretim maliyetini düşürecek

Tesla Model 3'ün yeniden tasarımı için hazırlanıyor. Reuters'ın haberine göre, şirket çalışmaları "Highland" kod adıyla yürütüyor. Tesla'nın amacının üretim sürecinin sadeleştirmek ve gerekli parça...

WhatsApp kullanıcılarının kendilerine mesaj göndermesi kolaylaşıyor

WhatsApp kullanıcılarının kendilerine mesaj göndermesini sağlayan özellik dağıtıma çıktı. Bir tür hatırlatıcı işlevi gören bu özellik sayesinde kullanıcılar unutmamaları gereken şeyleri kendilerine iletebilecek. "Kendine...

ÖNE ÇIKANLAR