Android Auto 19 ülkede daha faaliyete geçiyor

android auto

Google, Android Auto platformuna erişebilen ülkelerin sayısını neredeyse üçe katladı. Akıllı otomobil arayüzü, artık 19 ülkede daha faaliyet gösterecek. Platformun yeni durakları arasında Hindistan ve Rusya gibi yüksek potansiyeli pazarların yanı sıra, çok sayıda Güney Amerika ülkesi yer alıyor.

Android Auto’nun faaliyete geçtiği yeni ülkelerin tam listesi şu şekilde: Arjantin, Avusturya, Bolivya, Brezilya, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, Guatemala, Hindistan, İsviçre, Kolombiya, Kosta Rika, Panama, Paraguay, Peru, Porto Riko, Rusya, Şili, Uruguay ve Venezuela. Google, akıllı otomobil arayüzünü kullanıma sunduğu yeni ülkeleri emojileri de kullandığı bir tweet ile de duyurdu.

Android Auto, daha öncesinde ABD, Almanya, Avustralya, Birleşik Krallık, Fransa, İrlanda, İspanya,İtalya, Kanada ve Yeni Zelanda’da faaliyete geçmişti. Otomobil üreticilerini sistemi araçlarında ön yüklü olarak sunma konusunda ikna etmek Google’ın önündeki bir diğer sınav olsa da, kullanıcılar diledikleri takdirde üçüncü taraf araç içi bilgi ve eğlence sistemleriyle de akıllı araç arayüzlerine erişim şansı elde edebiliyor.

Ancak şu an için, hem Google’ın hem de Apple’ın araç içi bilgi ve eğlence sistemi arayüzlerinin gelişimlerini sürdürdükleri gerçeğini kabul etmek gerekiyor. Gelişimin tamamlanması için daha çok kullanıcıdan geri bildirim alabilmek büyük önem taşıyor. Bunun için de daha fazla otomobilde söz konusu sistemlerin ön yüklü olarak sunulması ihtiyacı ön plana çıkıyor. Önümüzdeki dönemde destekleyen araç sayısındaki artışla birlikte Android Auto ve Apple Car Play’i daha fazla ülkede deneyimlemek mümkün gözüküyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...