Android 13 Beta 2 sürümü Google I/O ile birlikte dağıtıma çıktı

google news abone ol

Google’ın bu yılın ilerleyen aylarında kullanıma sunmayı planladığı bazı Android güncellemelerine göz atmak istiyorsanız daha fazla beklemeniz gerekmeyecek. Şirket, I/O 2022 geliştirici konferansının açılış etkinliğinde Android 13’ün ikinci genel beta sürümünün çarşamba gününden itibaren kullanıma sunulduğunu açıkladı.

Google, işletim sisteminin en son sürümünü üç temel amaç etrafında tasarladığını söylüyor: Telefonunuz merkezde olacak şekilde daha fazlasını yapmak, telefonun ötesinde tabletler ve saatler gibi diğer cihazlara geçiş yapmak ve tüm bu cihazların birlikte uyum içinde çalışmasını sağlamak.

Cihazınızı uygulama simgeleri gibi unsurlarla kişiselleştirmenin daha fazla yolunun yanı sıra gizlilik ve güvenlik yükseltmeleri Android 13 yenilikleri arasında yer alıyor. Ana ekranın alt kısmında yer alan ve yeniden tasarlanmış görev çubuğu ve Mesajlar, Haritalar ve YouTube Music dahil 20’den fazla Google uygulaması için yeni tasarımlar gibi özelliklerle, bu sefer Android tabletlere biraz daha yoğunlaşılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
YouTube Music'in 2022 Özeti kullanıcılarla buluşuyor

Google’ın bu ayın içinde Android 13’ün ikinci beta sürümünü yayınlaması bekleniyordu. Böylelikle final sürüm için plan dahilinde ilerlendiğini söyleyebiliriz. İki geliştirici önizlemesini izleyen ilk beta sürümü, çoğunlukla arka taraftaki iyileştirmeleriyle ilgiliydi, ancak yenilenmiş medya oynatma kutusu gibi bazı memnun edici kullanıcı arayüzü güncellemeleri de dikkat çekiyordu.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR