Android 12 oyunları tamamen indirmeden oynamaya izin verecek

google news abone ol

Google pazartesi günü, çıkışı giderek yaklaşan Android 12 güncellemesi için önemli bir yeni özelliği duyurdu. Artık oyunları henüz indirirken oynamaya başlayabileceksiniz. Özellikle büyük boyutlu oyunlar için bu özellik çok yararlı olabilir. Çünkü bu özellik sayesinde bir oyunu oynamaya başlamak için uzun süre beklemek zorunda kalmayacaksınız.

Google tarafından paylaşılan aşağıdaki GIF animasyonda bir oyuna ne kadar hızlı başlayabileceğinize dair bir fikir edinebilirsiniz. En azından yeni durumda fark oldukça belirgin ve Google şimdiden “oyunların en az 2 kat daha hızlı açılmaya hazır olduğunu gördüğünü” söylüyor.

Bu özellik, Play Varlık Teslim sistemini kullanan oyunlarda çalışıyor. Google’a göre, eğer bundan yararlanıyorlarsa, geliştiricilerin özelliği açmak için hiçbir şey yapmaları gerekmeyecek.

android 12 oyun indirme

Söz konusu haber, 12-13 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen olan Google for Games Geliştirici Zirvesi 2021‘in bir parçası olarak geldi. Etkinlikte Google, ekran yakalama ve kaydetme gibi yardımcı programlara kolay erişim sağlayan Android 12 için yeni bir oyun panosunu da duyurdu. Google, gösterge tablosunun bu yıl içinde “belirli cihazlarda” kullanılabileceğini söylüyor.

Android 12, kapsamlı bir yeniden tasarım da dahil olmak üzere Android’e bir dizi başka büyük değişiklik getirmeye hazırlanıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Arcade’e aralık ayında Dead Cells+ gibi yeni oyunlar geliyor

Apple Arcade, oyun oynamayı seven iPhone, iPad, Mac veya Apple TV kullanıcıları için gerçekten iyi bir arşiv sunuyor. Üstelik Apple, abonelik tabanlı oyun kütüphanesine...

Tesla yıllar süren gecikmenin ardından ilk Semi teslimatını Pepsi’ye yaptı

Elon Musk, perşembe günü, Twitter'ın başına geçmesinen bu yana ilk kez bir Tesla lansman etkinliğinde görüldü. Milyarder iş insanı, ABD'nin Nevada eyaletindeki bir Tesla...

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

ÖNE ÇIKANLAR