Android 11 ile birlikte video çekimleri birkaç dosyaya bölünmeyecek

Eğer Android telefonunuz ile çok video çekiyorsanız, video dosyasının boyutu 4 GB’yi geçtiğinde olanları biliyor olmalısınız. Video çekimi kesintiye uğramadan, video arka planda otomatik olarak iki veya daha fazla parçaya bölünüyor. Görünüşe göre Android’in sonbaharda çıkacak olan Android 11 ile birlikte bu 4 GB dosya büyüklüğü sınırı kalkacak.

Android Police’in haberine göre Open Camera uygulaması, Android 11’in ilk herkese açık beta sürümüyle çalışan bir telefonda 4 GB’den daha büyük boyutlara sahip tek bir video dosyası üretti. Ne var ki, Pixel akıllı telefonlarında yer alan Google Camera uygulamasında henüz bu dosya büyüklüğü sınırı kalkmamışa benziyor.

Birkaç hafta önce de bir Google geliştiricisi, 4 GB dosya büyüklüğü sınırını kaldıracak yeni bir kodun Android 11’e entegre edileceğini doğrulamıştı.

Ne var ki, geliştiricilerin yeni API’ye uyum sağlamaları ve değişikliği uygulamalarına yansıtmaları için biraz daha beklememiz gerekecek gibi görünüyor. Bu arada XDA-Developers ekibi daha geçen aralık ayında video dosya büyüklüğündeki bu değişikliğin işaretini vermişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Huawei Watch Fit Elegant Türkiye'de; işte özellikleri ve fiyatı

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...