Android 11 ikinci beta ile kararlılık noktasına ulaşıyor

Android 11 için ikinci beta sürümü yayınlandı. Yılın üçüncü çeyreğinde resmi olarak dağıtıma çıkacak işletim sisteminin bu en son test versiyonu ile birlikte Google, yeni bir “Platform Kararlılığı” noktasına ulaşıldığını açıkladı.

Uygulama geliştiricileri açısından platform kararlılığı noktası, işletim sisteminin bugünkü hâliyle final sürümü arasında çok fazla değişikliğin olmayacağını gösteriyor. Google, bu yeni beta sürümünün bir parçası olarak herhangi bir yeni kullanıcı özelliği duyurmadı.

Platform kararlılığı geliştiricilerin platformun bugünkü durumuyla final sürümü arasında herhangi bir değişiklik olacağına dair endişe taşımadan en son Android 11 uyumluluk güncellemeleri üzerinde çalışmaya başlayabilecekleri anlamına geliyor. Google’ın Android 11 için verdiği resmi çıkış takvimine göre, şirket bu ay içinde bir beta versiyonu daha çıkarmayı planlıyor. Bu da Android 11’in final sürümü öncesinde çıkacak sürüm adayı derlemesi olacak. Google’ın yakın zamanda paylaştığı bir sunuma göre, final sürüm 8 Eylül tarihinde yayınlanacak.

Google, beta sürümünün Pixel 2, 3, 3A ve 4 için yayınlandığını açıkladı. Türkiye’de resmi olarak satışı yapılmayan bu cihazlardan bir tanesine sahip olanlar buradan beta programına kaydolabilirler. Ayrıca doğrudan indirme bağlantıları da burada mevcut.

Android 11 ile gelecek yenilikler arasında yeni karşılıklı konuşma bildirimleri, sohbet balonları ve geliştirilmiş medya kontrolleri bulunuyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...