Teknoblog Donanım AMD’nin 3.4 GHz’lik Phenom II X4 965 Black Edition işlemcisi inceleme altında:...

AMD’nin 3.4 GHz’lik Phenom II X4 965 Black Edition işlemcisi inceleme altında: Intel kadar hızlı değil

PAYLAŞIN

phenom-ii-x4-965-black-editionAMD için ne derseniz deyin ancak bu şirket için tembel sıfatını kullanmayın. Birkaç hafta içinde profesyoneller için 2GB FirePro’yu, performansı fazla önemsemeyenler için 785G entegre yongayı ve şimdi de oyun tutkunları için Phenom II X4’ü çıkardı.

Phenom II X4 965 Black Edition 3.4 GHz’lik çalışma frekansı, DDR3 ve AMD OverDrive 3.0 destekleriyle birlikte “masaüstü bilgisayarlar için üretilmiş en hızlı dört çekirdekli işlemci” ünvanını almaya hak kazanıyor. Dragon platformunu baz alan bu işlemci yapılan testlerde AMD’nin diğer işlemcilerini rahatlıkla geride bırakıyor. Ne yazık ki, Intel’in bazı işlemcileri karşısında üstünlük kuramıyor. Örneğin, Core 2 Quad Q9550 ve Core i7 920. İlgilenenler için çeşitli sitelerin gerçekleştirdiği incelemelerin bağlantıları yazının devamında yer alıyor.

İlgili – HotHardware
İlgili – Tom’s Hardware
İlgili – Anandtech
İlgili – PC Perspective
İlgili – Elite Bastards
İlgili – Neoseeker
İlgili – Overclocker’s Club

Say what you will about AMD, but don’t you dare call it lazy. Within a matter of weeks, the outfit has launched a 2GB FirePro for um, pros, a 785G integrated chip for laypeople and now a new Phenom II X4 for the gamers in attendance. The all new Phenom II X4 965 Black Edition is the “highest clocked quad-core processor for desktop PCs,” checking in with a stock frequency of 3.4GHz and support for DDR3 and AMD OverDrive 3.0. Based on the Dragon platform, the chip is actually identical to the 955 it replaces at the top save for the clock speed, and during the collective web’s testing, it easily outpaced every other AMD option out there. Unfortunately, it still couldn’t put the hurt on a smattering of Intel chips, with the Core 2 Extreme QX9770 and Core i7 920 besting it in all but a few tests. All told, the chip was found to be an incremental (albeit fun) update, but given that it’s currently priced between Intel’s Core 2 Quad Q9550 ($219) and the aforesaid Core i7 920 ($279), it’s not a clear-cut bargain at $245. Still, give it a lil’ shelf time, let the MSRP sink and it just might be worth another look in due time.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Nokia 8 İncelemesi
Önceki HaberZune HD 15 Eylül’de satışa çıkıyor – Video
Sonraki HaberLenovo’dan oturma odalarına IdeaCentre Q700

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz