Teknoloji

Amazon Avrupa’da Prime abonelik ücretine zam yapıyor

amazon prime

Amazon Avrupa’da Prime abonelik fiyatlarını artıracağını açıkladı. Eylül ayından itibaren geçerli olacak zamlı tarifede fiyatlar yüzde 20 ila 43 oranında yükselecek. Amazon Prime abonelerini e-posta aracılığıyla zamdan haberdar etti.

Amazon’dan verilen bilgiye göre, İngiltere’de yıllık abonelik bedeli yüzde 20 artışla 79 pounddan 95 pounda çıkacak. Zamlı tarife 15 Eylül itibarıyla geçerli olacak. Fransa’da ise daha büyük bir zam söz konusu. 49 avro olan yıllık abonelik ücreti yüzde 43 artışla 69.99 avroya yükselecek.

İspanya ve İtalya’daki zam oranı yüzde 39 olurken, Amazon’un en büyük ikinci pazarı olan Almanya’da da yıllık abonelik ücretinde yüzde 30’luk bir artışa gidiliyor. Amazon’un aylık abonelik ücretlerinde de her ülkede 1 avro (İngiltere’de 1 pound) zam yaptığını belirtmekte fayda var. ABD’de yıllık abonelik ücreti bir süre önce 119 dolardan 139 dolara çıkmıştı.

Amazon Prime Türkiye abonelik ücretine zam geldi mi?

Avrupa’daki Prime zammı henüz Türkiye’ye yansımamış gibi görünüyor. Ülkemizde servisin aylık abonelik ücreti hâlâ 7,99 TL olarak görünüyor. Türkiye’deki Prime abonelerine bu konuda bir e-posta gönderilmiş değil.

Amazon Prime aboneliği kapsamında kullanıcılar Prime Video ve Prime Gaming servislerine erişebiliyor. Buna ek olarak, Prime aboneliği pek çok üründe hızlı teslimat avantajı ve özel fırsatı beraberinde getiriyor.

Güncelleme: Amazon Türkiye’den Teknoblog’a gönderilen açıklamada, şu an için bir ücret artışının planlanmadığı belirtildi.

İLGİLİ HABERLER